X Ranking Spółdzielni Mleczarskich

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem zajęła pierwsze miejsce w jubileuszowej – X edycji Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. Drugie miejsce przypadło Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. Natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu.


Ranking przeprowadzony został pod przewodnictwem Polskiej Izby Mleka. Nadzór nad jego przebiegiem, podobnie jak rok temu sprawowała specjalnie powołana Kapituła Rankingu. Składała się ona z niezależnych ekspertów i znawców rynku mleka.

W tegorocznej edycji rankingu uwzględniono 11 wskaźników pogrupowanych w trzy obszary oceny rankingowej: wskaźniki efektywności, wskaźniki zdolności do przetrwania oraz wskaźniki potencjału i rozwoju. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, oprócz spółdzielni mleczarskich do udziału zaproszone zostały również podmioty prywatne zajmujące się przetwórstwem mleka.  Wyniki rankingu zostały ogłoszone podczas XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Jachrance k. Warszawy, które odbywało się w dniach 14-16 września 2016 r.  X Ranking Spółdzielni Mleczarskich został dofinansowany z Funduszu Promocji Mleka  – informuje PIM.

Źródło: PIM