fbpx
Strona głównaPozostałeWzrost dochodów w rolnictwie francuskim

Wzrost dochodów w rolnictwie francuskim

Dochody rolników francuskich w 2007 r. w wartościach realnych były o 17% większe niż w 2006 r. Był to drugi kolejny rok wzrostu dochodów po siedmiu latach spadku. Wzrost dochodów był dwukrotnie większy niż średnio w Unii Europejskiej. Wpłynął na to przede wszystkim wzrost cen zbóż i nasion roślin oleistych. N


Znacznie wzrosły też ceny wina. Spadły natomiast ceny świń i bydła. Podobnie jak w innych krajach, zwiększyły się koszty produkcji. Ceny nawozów wzrosły o 5%, a mieszanek paszowych – o 15,9%. Z tego względu dochody rolników różniły się znacznie w zależności od specjalizacji produkcji. Dochody z upraw polowych zwiększyły się średnio o 71% mimo spadku cen ziemniaków i buraków cukrowych. W uprawie zbóż, roślin oleistych i strączkowych dochody wzrosły nawet o 104%. Natomiast dochody sadowników zmniejszyły się o 20% z powodu niesprzyjających warunków pogodowych i niskich cen. Dochody z produkcji zwierzęcej ograniczały rosnące koszty pasz. W chowie bydła mięsnego spadły one o 24,5%, a owiec – o 32%.

(Agra Europe 2008, nr 2318, s. N/5)
W.M.
Foto: Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.