fbpx

Wzrost dochodów w rolnictwie francuskim

Dochody rolników francuskich w 2007 r. w wartościach realnych były o 17% większe niż w 2006 r. Był to drugi kolejny rok wzrostu dochodów po siedmiu latach spadku. Wzrost dochodów był dwukrotnie większy niż średnio w Unii Europejskiej. Wpłynął na to przede wszystkim wzrost cen zbóż i nasion roślin oleistych. N


Znacznie wzrosły też ceny wina. Spadły natomiast ceny świń i bydła. Podobnie jak w innych krajach, zwiększyły się koszty produkcji. Ceny nawozów wzrosły o 5%, a mieszanek paszowych – o 15,9%. Z tego względu dochody rolników różniły się znacznie w zależności od specjalizacji produkcji. Dochody z upraw polowych zwiększyły się średnio o 71% mimo spadku cen ziemniaków i buraków cukrowych. W uprawie zbóż, roślin oleistych i strączkowych dochody wzrosły nawet o 104%. Natomiast dochody sadowników zmniejszyły się o 20% z powodu niesprzyjających warunków pogodowych i niskich cen. Dochody z produkcji zwierzęcej ograniczały rosnące koszty pasz. W chowie bydła mięsnego spadły one o 24,5%, a owiec – o 32%.

(Agra Europe 2008, nr 2318, s. N/5)
W.M.
Foto: Wrp.pl
McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.