fbpx
Strona głównaPozostałeWzrost cen ziemi w Anglii i Holandii

Wzrost cen ziemi w Anglii i Holandii

W ciągu pierwszego kwartału bieżącego roku ceny gruntów rolnych w Anglii wzrosły średnio o 20% osiągając 11 tys. funtów szterlingów za 1 hektar. We wschodniej Anglii wzrost cen gruntów ornych wyniósł 26%. Za to w Holandii ziemia zdrożała o 50% w okresie kilku ostatnich miesięcy. N


Na drugim końcu skali znalazły się ubogie użytki zielone, których cena wzrosła o 15,6%. Na skutek zmian podatkowych o 39% zwiększyła się podaż ziemi, jednak popyt na nią jest jeszcze większy. Ocenia się, że trend ten utrzyma się. Rosną również ceny gruntów rolnych w Holandii. O kresie od października 2007 do kwietnia 2008 wzrosły średnio do 45 tys. euro/ha. W ciągu roku zwiększyły się one przeciętnie o 50%, a w niektórych regionach podwoiły się. W prowincjach centralnych osiągały one 67500-75000 euro/ha. Wzrost cen przypisywany jest dobrym wynikom finansowym uzyskanym w poprzednim roku w produkcji roślinnej i mleczarskiej.

(Agra Europe 2008, nr 2308, s. N/2), (Agra Europe 2008, nr 2308, s. N/4)
W.M.
foto: Wrp.pl

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.