fbpx
Strona głównaPozostałeWzrost cen ziemi w Anglii i Holandii

Wzrost cen ziemi w Anglii i Holandii

W ciągu pierwszego kwartału bieżącego roku ceny gruntów rolnych w Anglii wzrosły średnio o 20% osiągając 11 tys. funtów szterlingów za 1 hektar. We wschodniej Anglii wzrost cen gruntów ornych wyniósł 26%. Za to w Holandii ziemia zdrożała o 50% w okresie kilku ostatnich miesięcy. N


Na drugim końcu skali znalazły się ubogie użytki zielone, których cena wzrosła o 15,6%. Na skutek zmian podatkowych o 39% zwiększyła się podaż ziemi, jednak popyt na nią jest jeszcze większy. Ocenia się, że trend ten utrzyma się. Rosną również ceny gruntów rolnych w Holandii. O kresie od października 2007 do kwietnia 2008 wzrosły średnio do 45 tys. euro/ha. W ciągu roku zwiększyły się one przeciętnie o 50%, a w niektórych regionach podwoiły się. W prowincjach centralnych osiągały one 67500-75000 euro/ha. Wzrost cen przypisywany jest dobrym wynikom finansowym uzyskanym w poprzednim roku w produkcji roślinnej i mleczarskiej.

(Agra Europe 2008, nr 2308, s. N/2), (Agra Europe 2008, nr 2308, s. N/4)
W.M.
foto: Wrp.pl

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]