fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyWzrost cen silosów po ogłoszeniu dopłat do ich zakupu. Zmowa cenowa producentów?

Wzrost cen silosów po ogłoszeniu dopłat do ich zakupu. Zmowa cenowa producentów?

Często bywa, kiedy sprawy nie toczą się naturalnym, wolnorynkowym trybem, że po ogłoszeniu dopłat do jakiejś kategorii produktów, ich ceny nagle wzrastają. Czy w przypadku silosów mamy podobny problem?

Takie podejrzenia wysnuł Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

– W związku z naborem na zakup silosów i dużym zainteresowaniem tym działaniem wśród rolników zwróciłem się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zbadanie czy nie doszło do zmowy cenowej oraz wykorzystania pozycji dominującej przez dostawców silosów poprzez sztuczne zawyżanie cen zakupu oraz montażu kosztem rolników. Wzrost cen po ogłoszeniu naboru budzi wątpliwości – ogłosił na swoim profilu na Facebooku.

W ciągu dwóch dni trwania naboru wniosków o dopłaty do silosów zbożowych, do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trafiło już 2,5 tys. wniosków o takowe dofinansowanie, w ramach którego można otrzymać do 60 tys. zł. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Dopłaty do budowy silosów zbożowych. Złożono już 2,5 tys. wniosków.

4 KOMENTARZE

  1. Ja powiedziałem dla takiego cwaniaka co o 20 % podniósł cenę silosa 100 ton że może się pocałować w cztery litery najwyżej od tej jesieni 50 hektarów ziemi ornej pujdzie na ugór. Jak by wszyscy tak zrobił na dwa trzy lata to bardzo takie gnigy moment padli. Ja tak robię ugór będzie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]