Wzrasta opłacalność uprawy kukurydzy na ziarno. Ile można zarobić?

Z kalkulacji uprawy kukurydzy na ziarno opracowanej w kwietniu przez Wielkopolską Izbę Rolniczą wynika, że wzrosła opłacalność jej produkcji. Jak wyglądają dokładne wyliczenia? Ile trzeba wydać uprawiając kukurydzę i jakich przychodów można się spodziewać?

Z kalkulacji WIR wynika, że w stosunku do marcowych wyliczeń bardzo nieznacznie zmniejszyły się nakłady na produkcję kukurydzy, jednak znacznie większy jest przychód, co wynika z wysokich cen kukurydzy na rynku. Wobec poprzedniego miesiąca opłacalność produkcji 1 ha kukurydzy zwiększyła się o ok. 164 zł.

Czytaj także: Jak i czym nawozić kukurydzę?

Kalkulacja kosztów uprawy kukurydzy na ziarno, opracowanie: Magdalena Kołodziejek, Wielkopolska Izba Rolnicza

A jak obecne kalkulacje mają się do zeszłorocznych? Tutaj różnica jest ogromna. Podczas gdy obecnie WIR szacuje wynik finansowy z jednego ha kukurydzy na 2035,29 zł, tak rok wcześniej było to jedynie nieco ponad 606 zł.

Czytaj także: Rynki światowe: rzepak, kukurydza i soja pobijają wieloletnie rekordy, a w nowym sezonie powinny utrzymać wysokie ceny

Czytaj także: Rolnicy wstrzymują się z siewem kukurydzy. Winna pogoda. Czego możemy się spodziewać w najbliższych dniach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności