Wzmocnienie roli rolników w łańcuchu dostaw żywności

Żywność

Przed wdrożeniem na szczeblu krajowym dyrektywy w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych w relacjach między przedsiębiorstwami w łańcuchu dostaw produktów rolno-spożywczych Komisja Europejska zwraca się do rolników o informacje na temat ich doświadczeń jako dostawców produktów rolno-spożywczych. Konsultacje w tym zakresie będą prowadzone do 31 stycznia 2021 roku.

Europejska obecnie pracuje nad bardziej sprawiedliwym i zrównoważonym łańcuchem dostaw żywności. W 2016 roku Komisja powołała grupę zadaniową ds. Rynków rolnych (AMTF), aby ocenić rolę rolników w  łańcuchu dostaw żywności i wydać zalecenia dotyczące sposobów wzmocnienia ich roli.

Na podstawie tych zaleceń Komisja przedstawiła w 2018 roku wniosek dotyczący zakazu nieuczciwych praktyk handlowych w łańcuchu dostaw żywności, który został przegłosowany  w kwietniu 2019 roku. Nowe przepisy  mają zapewnić ochronę  europejskich rolników a także małych i średnich dostawców przeciwko nieuczciwym praktykom handlowym w łańcuchu dostaw żywności.

Krzesimir Drozd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności