“Wystraszyli się polskich rolników” – Michał Kołodziejczak odpowiada na nową wersję “Piątki dla zwierząt Kaczyńskiego”

Michał Kołodziejczak

Mamy 100% pewność, że zmiany, które są proponowane nie wejdą w życie. Są proponowane by odciągnąć od wszystkich działań, które podjęliśmy. To jasno pokazuje, że wystraszyli się polskich rolników. – tak na konferencję Premiera RP Mateusza Morawieckiego i Ministra Rolnictwa Grzegorza Pudy i nowe propozycje dotyczące tzw. “Piątki dla zwierząt Kaczyńskiego” odpowiedział Michał Kołodziejczak.

“Jest wiele pytań, które skierowaliście do mnie po tej konferencji. Czy jutro jest strajk, manifestacja? Jak moglibyśmy jutro nie robić strajku i manifestacji, kiedy do Warszawy zostały ściągnięte szwadrony policji z całego kraju. Właśnie po to, by czekać na rolników,
którzy chcą zrobić coś złego według nich.” – zaznaczył lider AgroUnii.

Czy Premier Mateusz Morawiecki chciał powiedzieć, że polska weterynaria nie radzi sobie z działaniami i z tym wszystkim, z czym spotyka się na co dzień? I chce powołać jakąś kolejną inspekcję? Ustawa robiona jest tak, by podobała się Jarosławowi Kaczyńskiemu i tym którzy będą czerpali z niej korzyści. Usłyszałem haniebne słowa Ministra Rolnictwa, który powiedział, że on teraz konsultował z pojedynczymi rolnikami tą ustawę. To z kim konsultował tą ustawę człowiek, który ją pisał?” – pytał retorycznie Michał Kołodziejczak.

Źródło: Transmisja LIVE na profilu FaceBook Agrorunia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności