Wystawcy Opolagry wsparli poszkodowanego rolnika

Organizator Opolagry, firma DLG AgroFood wręczyła Panu Ryszardowi Żłobickiemu – poszkodowanemu w wyniku wypadku w gospodarstwie – 35 000 dopłaty do protezy.

Z opłaconych przez wystawców metrów powierzchni wynajmowanej na wystawie Opolagra 2013, organizator postanowił z okazji 10-lecia i rozwoju wystawy, podzielić się z rolnikiem poszkodowanym w wypadku w gospodarstwie rolnym. Przy współpracy z KRUS Opole niezależna komisja zbadała przypadki wypadków w rolnictwie w regionie i wytypowała przypadek najbardziej zasługujący na wsparcie.
11 listopada 2012 Pan Ryszard Żłobicki, z Nasiedla obok Kietrza miał wyjechać w pole i na podwórzu przygotowywał kombajn buraczany, który poprzedniego dnia miał awarię osłony wyrzutnika korzeni przy przekładni napędowej. Po naprawie rolnik obserwował pracę kombajnu, stojąc na nim, a podczas schodzenia z maszyny został pochwycony za nogawkę i została ona nawinięta na oś napędową. W ten sposób pan Ryszard stracił podudzie prawej nogi. Obecnie podlega rehabilitacji i nie pracuje na gospodarstwie. W szpitalu w Korfantowie wykonana zostanie proteza zastępcza.
(Źródło: DLG AgroFood)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności