Wystawa w Opolu – Bierkowicach

W dniach 11-12 lipca w Opolu- Bierkowicach odbyła się 6 Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Maszyn i Urządzeń Rolniczych 2009. Wystawa, choć niewielka pod względem liczby wystawców, cieszyła się dość sporym zainteresowaniem rolników. Głównymi organizatorami wystawy była Izba Rolnicza w Opolu oraz spółka P.O.R. Agroizba”.”

Pierwszy dzień wystawy to pokazy i ocena zwierząt hodowlanych, w tym bydła mięsnego różnych ras – m.in. francuskich limusine i brytyjskiej highland – oraz koni i rodzimych ras owiec. Te ostatnie były szczególnie licznie prezentowane. Drugiego dnia wielu widzów przyciągnęły nie tylko prezentacje najlepszych, zdaniem komisji zwierząt, ale również pokazy jazdy konnej klubu jeździeckiego Lewada” z Zakrzowa. Dużym zainteresowaniem cieszył się również Konkurs Młodego Hodowcy zorganizowany przez Małopolskie Centrum Biotechniki w Krasnem. W konkursie wzięło udział dziesięcioro dzieci, z których najmłodsze miało 5 lat. Uczestnicy, w pocie czoła prezentowali młode cielaczki na zorganizowanym ringu. Dzieci otrzymały wiele cennych nagród i upominków, a ich rodzice prenumeratę miesięcznika Wiadomości Rolnicze Polska.

Na zdjęciu Tereska Nocoń, najmłodsza uczestniczka Konkursu Młodego Hodowcy, wraz ze swoim Tatą i cieliczką o imieniu Śnieżka.

Wystawy w Opolu – Bierkowicach nie można zaliczyć do imprez masowych. To typowe lokalne wydarzenie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wśród wystawców, zaledwie kilkunastu było powiązanych z rolnictwem. Dość licznie wystawiali się jedynie hodowcy zwierząt, głównie owiec i drobnego inwentarza. Mimo to, przez dwa dni wystawę odwiedziło kilka tysięcy rolników i mieszkańców Opola. Tych ostatnich zapewne skusiły stoiska z lokalnymi wyrobami i produktami kulinarnymi, a także możliwość pokazania swoim pociechom zwierząt hodowlanych, wśród których największą popularnością cieszyły się owce. Szkoda tylko, że imprezę “zaśmiecono” stoiskami wielobranżowymi, które z rolnictwem mają mało wspólnego. W przyszłości warto zastanowić się na selekcją wystawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności