Wyrok za podpalenie stodoły

fot. KP PSP Kępno

Kryminalni z Krapkowic zatrzymali 41-latka, który w jednej z miejscowości na terenie gminy Strzeleczki (województwo opolskie) podpalił stodołę, która spłonęła doszczętnie wraz z całą zawartością.,

Właściciele budynku swoje straty oszacowali na minimum 400 tys. zł, prócz stodoły spaleniu uległo bowiem także kilkadziesiąt ton słomy i pszenicy wraz z paszą oraz sprzęt rolniczy, który znajdował się wewnątrz.

W trakcie postępowania policjanci uzyskali opinię biegłego rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, który wykluczył jakąkolwiek możliwość samozapłonu bądź czynnika atmosferycznego mającego wpływ na pożar. Zaznaczył, iż prawdopodobną przyczyną powstania ognia było podpalenie.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 41-latek miał zakraść się pod osłoną nocy i podpalić dobytek. Sąd skazał mężczyznę na karę roku w zawieszeniu na trzy lata oraz naprawę wyrządzonych szkód.

Paweł Palica

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności