fbpx

Wyrok za podpalenie stodoły

Kryminalni z Krapkowic zatrzymali 41-latka, który w jednej z miejscowości na terenie gminy Strzeleczki (województwo opolskie) podpalił stodołę, która spłonęła doszczętnie wraz z całą zawartością.,

Właściciele budynku swoje straty oszacowali na minimum 400 tys. zł, prócz stodoły spaleniu uległo bowiem także kilkadziesiąt ton słomy i pszenicy wraz z paszą oraz sprzęt rolniczy, który znajdował się wewnątrz.

W trakcie postępowania policjanci uzyskali opinię biegłego rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, który wykluczył jakąkolwiek możliwość samozapłonu bądź czynnika atmosferycznego mającego wpływ na pożar. Zaznaczył, iż prawdopodobną przyczyną powstania ognia było podpalenie.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 41-latek miał zakraść się pod osłoną nocy i podpalić dobytek. Sąd skazał mężczyznę na karę roku w zawieszeniu na trzy lata oraz naprawę wyrządzonych szkód.

Paweł Palica

 

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner