Wyrok na insekty zapadł!

Nowy insektycyd Eforia® – zarejestrowany! 09 stycznia 2012 r. został zarejestrowany pierwszy, innowacyjny, długo działający insektycyd do stosowania w pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym o nazwie Eforia®065 ZC.

Eforia®065 ZC to najdłuższa ochrona zbóż połączona z szybkim działaniem na szkodniki. Dzięki kombinacji dwóch substancji aktywnych połączono szybkość i długotrwałość, działanie w niskich i wysokich temperaturach. Eforia® działa systemiczne i kontaktowo. Producentom intensywnych upraw zbożowych pozwala na szybką reakcję na problem szkodników przy jednoczesnym, długotrwałym zabezpieczeniu plantacji.

Eforia®065 ZC jest środkiem owadobójczym w formie zawiesiny kapsuł w koncentracie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Eforia 065 ZC jest przeznaczona do zwalczania szkodników ssących i gryzących w pszenicy ozimej i jęczmieniu jarym. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie.

Eforia®065 ZC zapewnia najdłuższą ochronę zbóż połączoną z szybkim działaniem na szkodniki. Dzięki kombinacji dwóch substancji aktywnych połączono szybkość i długotrwałość, działanie w niskich i wysokich temperaturach. Producentom intensywnych upraw zbożowych pozwala na szybką reakcję na problem szkodników przy jednoczesnym długotrwałym zabezpieczeniu plantacji. Eforia 065 ZC, to solidne zabezpieczenie zbóż i podstawa do osiągnięcia wysokich plonów.

Substancje aktywne:
Tiametoksam (związek z grupy neonikotynoidów) 4,91%
Lambda – cyhalotryna(związek z grupy pyretroidów) 1,60%

Zakres rejestracji:
-Uprawy: Pszenica ozima, Jęczmień jary
– Zwalczane szkodniki: Mszyce, Skrzypionki

Dawki oraz terminy stosowania:
-0,3 l/ha maksymalnie 1 raz w sezonie wiosennym
– Od początku fazy krzewienia do końca fazy kwitnienia

Eforia® to solidne zabezpieczenie zbóż i podstawa do osiągnięcia wysokich plonów.

Eforia® będzie dostępna na rynku polskim już w zbliżającym się sezonie.

Z poważaniem
Zespół Syngenta®