fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyWypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich zakończona. Startują płatności końcowe

Wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich zakończona. Startują płatności końcowe

Niemal 13 miliardów złotych zostało przekazanych rolnikom w okresie od 17 października do 30 listopada 2022 r. w ramach płatności bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW.

O dopłaty bezpośrednie ubiegało się w tym roku 1,265 mln. rolników, którym wypłacono ponad 10,781 mld. zł. O płatności obszarowe z PROW wnioskowało ponad 847 tys. beneficjentów, na ich konta przelana została kwota 2,143 mld. zł. Zaliczki były wypłacane na poczet wszystkich płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego, po kontrolach administracyjnych i kontrolach na miejscu (wymóg zakończenia kontroli wynika z przepisów UE).

Realizacja płatności końcowych rozpoczyna się 1 grudnia 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że oczekujący na wypłatę środków powinni upewnić się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

Agencja przypomina, że polscy rolnicy od 2019 r. otrzymują zaliczki na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie. W przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą one 70 proc., a jeśli chodzi o płatności obszarowe z PROW – 85 proc. należnych dopłat.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.