Wypłacą, ale nie wiadomo kiedy

Izby rolnicze apelują do resortu rolnictwa o definitywne zakończenie wypłaty wszelkich płatności związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi za 2019 rok.

– Ciągłe przedłużanie terminu wypłaty rekompensaty za straty spowodowane między innymi suszą spowoduje zapaść tych gospodarstw rolnych, które jeszcze nie upadły. Obecnie stosowany system wypłaty środków tylko „małym” gospodarstwom jest krzywdzący i niesprawiedliwy. Jako samorząd rolniczy domagamy się natychmiastowych decyzji o wypłacie płatności za suszę z roku 2019 – uzasadnia Andrzej Karbowy, prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada, że uwzględniając obecną sytuację związaną z epidemią wywołaną wirusem SARS-Cov-2 nie ma możliwości określenia ostatecznego terminu wypłaty pomocy dla producentów rolnych, u których wystąpiły szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności