fbpx
Strona głównaPozostałeWypadki w rolnictwie

Wypadki w rolnictwie

W tym roku KRUS wypłacił już 28 jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadków śmiertelnych przy pracy. Do jednostkach KRUS zgłoszonych jest aktualnie 50 wypadków, do których doszło w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Kasa nie posiada danych o liczbie wypadków śmiertelnych, do których doszło w rolnictwie ogółem. Część wypadków zgłaszana jest po upływie kilkunastu dni, a bywa, że po upływie miesięcy i lat.

W ubiegłym roku doszło do 29 363 wypadków w rolnictwie. To o 10% mniej niż w roku 2006. 94 z nich zakończyło się śmiertelnie. Najczęściej do zgonu dochodziło w czasie transportu np. przemieszczanie się ciągnikiem rolniczym. W ten sposób życie straciły 34 osoby. Wiele osób zmarło także na skutek zawałów i wylewów krwi do mózgu.

MS, Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.