Wypadek z udziałem traktora. Jedna osoba w ciężkim stanie

Do dramatycznie wyglądającego zderzenia ciągnika rolniczego marki Ursus oraz Fiata Tipo doszło 9 marca w miejscowości Studzieniec (województwo wielkopolskie).

Doszło tam do wypadku z udziałem samochodu osobowego, którym podróżowały cztery osoby (w tym 2 dzieci) oraz traktora, którego kierowca najprawdopodobniej wyjechał nagle wprost pod osobówkę. Ta ostatnia została bardzo poważnie uszkodzona, a wewnątrz niej wezwani na pomoc strażacy zastali zakleszczonego mężczyznę.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do mężczyzny przy pomocy urządzeń hydraulicznych oraz ewakuowaniu go z pojazdu do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym poszkodowany w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Poznaniu. Pozostałe osoby podróżujące samochodem oraz kierowca traktora o własnych siłach opuściły pojazdy, trzy z nich (w tym dwójkę dzieci) przewieziono jednak na obserwację do szpitala w Obornikach.
W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało łącznie 6 zastępów w sile 22 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.
Pawł Palica
Zdjęcia: JRG Oborniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności