fbpx
Strona głównaPrawo i finanseNajnowsze informacjeWymieszanie obornika w ciągu 12 godzin od aplikacji. Aplikacja mobilna już gotowa

Wymieszanie obornika w ciągu 12 godzin od aplikacji. Aplikacja mobilna już gotowa

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dla rolników, którzy w tegorocznej kampanii dopłat chcą realizować w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi” praktyki „Wymieszanie obornika na gruntach ornych w ciągu 12 godzin od aplikacji” oraz „Stosowanie płynnych nawozów naturalnych innymi metodami niż rozbryzgowo”, przygotowana została dodatkowa funkcjonalność aplikacji “Mobilna ARiMR”.  

Od ubiegających się o wsparcie w ramach tych ekoschematów wymagać się będzie potwierdzenia wykonania określonych zabiegów agrotechnicznych poprzez przesłanie do Agencji zdjęcia geotagowanego. Do tej pory wykonywało się je w odpowiedzi na zlecenie Agencji, teraz rolnik będzie mógł sfotografować dany obszar i przesłać zdjęcie za pośrednictwem aplikacji przy użyciu polecenia: „Zadanie z własnej inicjatywy”, co będzie dowodem na zrealizowanie określonej pracy – np. przyorania obornika w ciągu 12 godzin od jego wywiezienia na pole – w wymaganym czasie. 

Aplikacja jest przeznaczona na urządzenia z systemem Android w minimalnej wersji 5.0 oraz system iOS w wersji 9.0 lub nowszy, korzystanie z aplikacji odbywa się w języku polskim. Przeznaczona jest do użytku w orientacji wertykalnej. Do poprawnego działania aplikacji użytkownik musi zezwolić na uruchomienie lokalizacji (w przypadku próśb powiązanych z działkami). 

Więcej informacji ARiMR zamieszcza na stronie https://www.gov.pl/web/arimr/mobilna-arimr 

2 KOMENTARZE

  1. Za 100 zł to jak ich po…….ił żebym ja z ozorem na brodzie latał z telefonem i wysyłał na aplikację że a to rozwoze a to do 12 godz zaoruje przecież to sprzeczne ja sam jak mogę to wykonać mając jeden większy traktor do tych prac i ten czas do zaorania.

  2. Nie dość ,ze za ciężko wyprodukowane plony nie ma kto godnie zapłacić , to teraz jeszcze na czas na wyścigi robić .Cały dzień chłop woził gnój to cała noc musi orać a kiedy spać ?Steruja tymi naszymi marionetkami bo politykami ciężko ich nazwać wszystko by wykończyć małych rolników a póżniej wszystkich ,by z zagranicy sprowadzać .Zamknąć zagraniczne markety i sprzedawać nasze polskie życzy I wszyscy bedom mieli lepiej i zfrowiej

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.