Wykorzystanie gruntów w Unii Europejskiej

Ponad 40% gruntów w Unii Europejskiej zajmują użytki rolne. Grunty orne stanowią blisko 1/4 powierzchni ziemi w Unii, a użytki zielone – 1/5. Lasy i inne zadrzewione tereny zajmują niemal 30% terenów.

Udział gruntów ornych największy jest w Danii (48%), na Węgrzech (47%), w Polsce (36%), Czechach (35%), Niemczech (33%), we Włoszech (33%), Hiszpanii (30%) i we Francji (30%). Największy udział użytków zielonych występuje w Irlandii, która w dwóch trzecich jest nimi pokryta, w Wielkiej Brytanii (42%), Holandii (38%) i Belgii (33%). Tereny pokryte zaroślami najczęściej występują w Grecji (21%), Hiszpanii (14%), Portugalii (11%) i Wielkiej Brytanii (10%). Udział lasów i innych terenów porytych drzewami największy jest w Finlandii (68%), Szwecji (66%), Słowenii (63%), Estonii (55%) i na Łotwie (52%). W Holandii (13%) i w Belgii (10%) najwięcej jest terenów zabudowanych i w inny sposób wyłączonych z działalności rolniczej i leśnej, np. stanowiących infrastrukturę transportową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności