Wyjątkowy rok John Deere Polska

Firma John Deere Polska, podczas spotkania z dziennikarzami w nowym salonie dealera Agro-Sieć w Pszczółkach k/Malborka, miała wiele powodów do dumy oraz wiele informacji do przekazania. W roku 2010 John Deere osiągnął największy wzrost udziału w rynku wśród marek zachodnich, a oferta na 2011 rok to dwie nowe serie ciągników 6D i 8R, nowe produkty smarne oraz siatki do bel.

Rok 2010 był wyjątkowy dla John Deere i dealerów w Polsce, zanotowano rekordowy wzrost zainteresowania zakupami maszyn tej marki.
W roku 2010 John Deere osiągnął największy przyrost ponad 57% ilości zarejestrowanych nowych ciągników rolniczych w porównaniu do roku 2009, wśród wszystkich 10 najważniejszych zachodnich marek oferowanych w Polsce. – Klienci zaufali nowym ciągnikom serii 5M i 5E, które wprowadzone zostały do sprzedaży na początku 2010 roku. Dzięki temu o ponad 171% więcej rolników zarejestrowało w Polsce nowe ciągniki John Deere o mocy od 71 do 100KM. Jest to największy przyrost w tym zakresie mocy wśród wszystkich marek, odnotowany w roku 2010. Ogromny, bo ponad 69% wzrost rejestracji ciągników rolniczych John Deere osiągnął również w zakresie mocy od 101 do 130 KM – mówi Tomasz Szczęsny, dyrektor handlowy John Deere Polska.
– Nie tylko rolnicy cenią markę John Deere, ale szerokie zainteresowanie ciągnikami kompaktowymi dedykowanymi szczególnie do prac komunalnych odnotowano w segmencie mocy poniżej 70 KM. Grupa Klientów, którzy zarejestrowali ciągnik tej marki wzrosła w 2010 r. o ponad 250%. Stanowi to kolejny rekordowy wzrost wśród wszystkich marek odnotowany w segmencie ciągników o mocy poniżej 70 KM w Polsce w 2010 roku. John Deere osiągnął najwyższy przyrost udziału w rynku wśród wszystkich marek zachodnich oferowanych w Polsce w 2010 roku. Wzrost udziału w rynku tej marki podniósł się o ponad 5% – dodaje Piotr Dziamski, kierownik marketingu. Wśród 14, 4 tys. zarejestrowanych w 2010 roku nowych ciągników, liczba zielonych maszyn z jelonkiem wyniosła 2002.
Uniwersalna Seria 6D
Spotkanie było też okazją do zaprezentowania dwóch nowych serii ciągników John Deere. Trzy nowe modele serii 6D to maszyny produkowane w fabryce w Meksyku i zapewniające prostotę obsługi i uniwersalność wykorzystania. Trzy modele to odpowiednio moce 99, 115 i 130 KM. Nowa seria 6D oferuje bardziej podstawowe wyposażenie niż seria 6030, z mechanicznym sterowaniem, otartym układem hydraulicznym oraz niższą ceną. Wszystkie modele są dostępne z napędzaną przednią osią oraz są wyposażone w kabinę, a cechą charakterystyczną jest także doskonała zwrotność maszyn.
Nowe moce serii 8R
Od wiosny 2011 roku w całej Europie dostępne też będą nowe moce serii 8R (od 260 do 360 KM), czyli 5 modeli: 8260R, 8285R, 8310R, 8335R oraz 8360R. Maszyny charakteryzują się niskim zużyciem paliwa przy zastosowaniu silnika PowerTech PSX o pojemności 9-litrów i 6-ciu cylindrach zapewniającym wysoką moc oraz moment obrotowy wykorzystywane podczas ciężkich prac polowych i transporcie. Większość wyposażenia pozostała taka sama jak w aktualnej serii 8R.
Zalety ciągników nowej serii 8R to przede wszystkim zastosowanie jednego paliwa (tylko olej napędowy), poprawa zużycia paliwa, zastosowanie systemu ActiveCommand Steering – elektrohydrauliczny system sterowania kierownicą, nagrodziny złotym medalem DLA na Agritechnice 2009., nowy monitor GreenStar 3 w systemie CommandCentre, który może obsługiwać zarówno system AutoTrac, jak i Sprayer Pro, co pozwala zrezygnować z dodatkowego wyświetlacza. Standardowy monitor jest przystosowany do obsługi AutoTrac oraz ISOBUS, jednakże opcjonalny dotykowy monitor posiada również możliwość wyświetlania obrazu z kamery video zamontowanej np. na maszynie.
Dla dodatkowej ochrony na wybranych rynkach Europy będą wyposażone w system CESAR Datatag oraz immobilizer z unikatowym kluczykiem.
Nowy ciągnik 8260R zamówił już stały klient Agro-Sieci, pan Rafał Zalewski z Łowin. Gospodaruje na 200 ha w okolicach Chełmna, uprawiając głównie pszenicę i rzepak. Z powodów niekorzystnej koniunktury rynkowej, rezygnuje właśnie z chowu trzody chlewnej. Do trzech ciągników serii 6000 i kombajnu John Deere, które ma pan Rafał, w czerwcu dołączy również najmniejszy model nowej serii 8R. Drugi w historii firmy klient Ago-Sieci, Pan Piotr Rutkowski z Osnowa k. Chełmna, także jest wierny marce John Deere. Jak mówi, korzyści z posiadania kilku maszyn tej firmy jest wiele, jak choćby to, że każda wizyta serwisanta nie ogranicza się tylko do prac przy jednej, danej maszynie. Zawsze można liczyć na pomoc rozwiązanie ewentualnych problemów z innymi maszynami w gospodarstwie lub poprosić o taki serwis kontrolny.

Tak działają dealerzy…
Tak działają dealerzy firmy John Deere, w tym oczywiście goszczący nas w swoim nowym punkcie handlowym w Pszczółkach k. Malborka pracownicy Agro-Sieci z Chełmna.
Gospodarze spotkania – Łukasz Madej i Marek Borkowiak z firmy Agro-Sieć Sp. z o.o. w Chełmnie – zaprosili nas do nowo otwartego salonu w Pszczółkach. Oprócz Pszczółek własne punkty handlowe Agro-Sieci znajdują się w Chełmnie i Potęgowie, a firma obsługuje dodatkowo ponad 300 punktów handlowych na terenie Polski Północnej, działając od 1992 roku. Firma prowadzi działalność w zakresie zaopatrzenia w środki do produkcji rolnej, tj. środki ochrony roślin, nawozy, materiał siewny, pasze i komponenty paszowe, maszyny rolnicze i części zamienne, materiały budowlane , sznurek, folie, worki, itp., prowadzi skup i kontraktacje, oferuje fachowe doradztwo i usługi związane z uprawą roślin (siew, ochrona, zbiór). Od 2005 roku Agro-Sieć jest autoryzowanym dealerem czołowych marek z rynku maszyn, w tym firmy John Deere, oferując nie tylko sprzedaż maszyn, ale dzięki wyszkoleniu 7 serwisantów również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, jak też serwis maszyn nowych i używanych. Rozwój działu maszyn to przykład dobrej i konsekwentnie prowadzonej inwestycji. Firma w 2005 roku miała jeden punk handlowy i 3 przedstawicieli, rok 2011 to 3 własne punkty handlowe i 23 przedstawicieli.