fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychWyhamowują podwyżki cen zbóż na Matifie. Za oceanem spadki

Wyhamowują podwyżki cen zbóż na Matifie. Za oceanem spadki

Wtorek zakończył się mieszanymi notowaniami na paryskim Matifie. Wzrosły nieznacznie ceny pszenicy i kukurydzy, jednak spadła, choć także nieznacznie, cena rzepaku.

Cena pszenicy wzrosła wczoraj o 0,75 EUR/t do 299,5 EUR/t, choć w trakcie sesji przekroczyła 300 EUR/t. Zapewne sesja zakończyłaby się powyżej tej granicy, jednak nie pozwoliło na to umacniające się wobec dolara euro. Cały czas w decydującym stopniu o cenach decyduje kwestia umowy zbożowej, o czym pisaliśmy tutaj: Za ceny zbóż na giełdach w najbliższym czasie będzie odpowiadał jeden czynnik. Na giełdzie Matif inwestorzy od 3 lutego nieznacznie zwiększyli swoje krótkie pozycje, co oznacza, że ​​mają nadzieję skorzystać na spadających cenach.

Na CBoT cena pszenicy spadła o 6 centów za buszel.

We Francji zostały zwiększone zasiewy pszenicy ozimej o 2 proc. w stosunku do 2022 roku i wynoszą 4,76 mln ha, chociaż na razie przebieg pogody ze względu na deficyt opadów nie jest w tym kraju zbyt sprzyjający.

Spadła wczoraj cena rzepaku, o 1,75 EUR/t do 553,5 EUR/t. Z jednej strony jest to zasługa umacniającego się euro, z drugiej spadających notowań soi za oceanem.

Cena kukurydzy wzrosła wczoraj o 1 EUR/t do 298 EUR/t co sprawia, że kukurydza jest obecnie najdroższa od końca grudnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.