Wydawanie opinii o egzekucjach komorniczych zawieszone na czas pandemii?

W województwie łódzkim szczególnie w ostatnim czasie nastąpił znaczny napływ wniosków komorniczych dot. wydania opinii. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego postuluje do Krajowej Rady Izby Rolniczych podjęcie działań mających na celu zawieszenie przez izby rolnicze wydawania  opinii dla  komorników sądowych w  sprawie zajęcia nieruchomości co najmniej na czas trwania pandemii.

Obecna sytuacja epidemiologiczna jak podkreśla IRWŁ nie pozwala na wykonanie rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 lipca 2017r.

–  Wizyta w gospodarstwie i stwierdzenie czy zajęte w drodze egzekucji komorniczej składniki majątkowe są niezbędne do prowadzenia gospodarstwa w obecnych warunkach jest niewykonalna. Zgodnie z rządowymi wytycznymi należy ograniczać wszelkie kontakty, które nie są aktualnie niezbędne, tak aby nie rozprzestrzeniać wirusa i nie narażać rolników, pracowników oraz  delegatów IRWŁ  i ich rodzin na zachorowanie – uzasadnia Bronisław Węglęwski, prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności