Wybieramy Rolnika Lubelszczyzny

Rusza trzecia edycja konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”. Ta wspólna inicjatywa Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Targów Lublin SA, ma za zadanie wyróżnić najlepszych agrogospodarzy z regionu.

Kogo poszukujemy? Hodowców trzody chlewnej, bydła, owiec i kóz, koni oraz drobiu, a także plantatorów, którzy mieszkają i prowadzą działalność na terenie województwa lubelskiego. W oddzielnych kategoriach oceniani będą producenci ekologiczni prowadzący tu swoje certyfikowane gospodarstwa oraz ogrodnicy. Warunkiem jest wykazanie się wyróżniającymi wskaźnikami produkcji, wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań i umiejętnością korzystania z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia będą też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Szczegółowy wykaz kryteriów znajduje się w regulaminie konkursu.
Kto może zgłosić rolnika? Prawo takie mają: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Lubelska Izba Rolnicza, urzędy gmin i grupy producentów, a w poszczególnych kategoriach dodatkowo branżowe organizacje i związki wymienione w regulaminie.  
Wyboru zwycięzców dokona kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów oraz instytucji okołorolniczych (m.in. ARiMR, LODR, LIR, ARR i KRUS). Jej członkowie będą też wizytować zgłoszone gospodarstwa, które przeszły weryfikację formalną. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali w ramach VII edycji Targów Rolniczych AGRO-PARK 25 października 2014 r.
Warunkiem uczestnictwa w III edycji konkursu jest złożenie w zamkniętej kopercie dwóch egzemplarzy kwestionariusza konkursowego wraz z załącznikami w formie pisemnej do siedziby Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja br.
UMWL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności