Wszystko o świniach – Kongres „Trzoda 3.0″

31 stycznia 2020 roku w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym (koło Poznania), woj. wielkopolskie odbędzie się 3 edycja Wschodnioeuropejskiego Kongresu „Trzoda 3.0″.

To połączona z wystawą branżową konferencja, podczas której firmy z branży produkcji trzody chlewnej z Europy Środkowo-Wschodniej spotykają się z hodowcami i producentami trzody chlewnej z regionu. Poza hodowcami w kongresie wezmą udział także lekarze weterynarii, dla których zorganizowana zostanie osobna sesja „Dobrostan”. Organizatorzy (firma InConventus) spodziewają się większego zainteresowania imprezą niż w latach poprzednich. Przewidują udział w Kongresie około 700 osób.

W tym roku do głównych zagadnień kongresu należeć będą między innymi: najnowsze technologie zarządzania w polskich gospodarstwach, automatyzacja, porównanie polskiej i zagranicznej genetyki, nowoczesne technologie żywienia oraz wirtualne wycieczki po polskich i zagranicznych gospodarstwach.

Kongres został objęty Patronatem Honorowym przez: Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”, Główny Inspektorat Weterynarii, Wschodnioeuropejski Alians Rolniczy, The European Livestock and Meat Trades Union (UECBV), Agri Benchmark oraz Johann Heinrich von Thünen Institute.

Źródło: InConventus

Opracował: Samuel Skrzysz