fbpx
Strona głównaTechnikaWszechstronne i wytrzymałe Bobcaty

Wszechstronne i wytrzymałe Bobcaty

Bobcat rozpoczął sprzedaż nowego modelu miniładowarki S850 oraz kompaktowej ładowarki gąsienicowej T870, które są najpotężniejszymi ładowarkami oferującymi najwyższą wysokość podnoszenia, jaką kiedykolwiek firma wyprodukowała. Nowe modele są większe i dłuższe niż obecne modele S300/S330 i T300/T320. Ładowarki Bobcat S850 i T870 oferują znacznie lepszą widoczność i najlepszy w swojej klasie komfort, a także większą siłę pchania, mocniejszą hydraulikę, zwiększoną pojemność zbiornika paliwa, wyższą znamionową nośność operacyjną oraz większą niezawodność i moc silnika spalinowego.

Ładowarki firmy Bobcat spełniają wszelkie wymagania do wykonywania prac rolniczych, cechuje je wszechstronność i wytrzymałość oraz niezawodność i wysoka moc. Ładowarki potrafią wykonywać w obejściu wiele zadań, np. takich jak: usuwanie błota z obory, ładowanie paszy i siana czy dystrybucja paszy i nawozu. Znacznie większa wysokość podnoszenia, jaką oferują najnowsze modele, umożliwia przenoszenie materiałów z dłuższych odległości niż było to możliwe dotychczas. Szeroka gama wydajnego osprzętu do maszyn daje możliwość wykonywania najróżniejszych prac w gospodarstwie.

Do zbierania czy przenoszenia brudu i gleby z naroślami lub gałęziami warto wykorzystać chwytak łyżki, który potrafi silnie uchwycić podczas transportu. Natomiast chwytak widłowy nadaje się idealnie do przenoszenia siana, legowiska i obornika.
Dzięki silnym i zwężonym zębom chwytaka narzędziowego, które są wymienne, można bez problemu przenosić najróżniejsze materiały znajdujące się na terenie gospodarstwa. Z kolei widły do beli są używane do załadunku i transportu okrągłych beli z ziemi na przyczepę lub podajnik.
Do transportu nawozu i ziarna idealnie nadaje się łyżka do nawozu o dużej pojemności i wydajności, a łyżka podająca jest wykorzystywana do szybkiej dystrybucji ziarna lub wstępnie wymieszanej paszy.
Widły paletowe nadają się do przenoszenia materiałów pakowanych w worki, takich jak: nawozy, nasiona czy pasza dla zwierząt.
Wiercenie otworów pod słupki, pomosty i drzewa w różnych warunkach glebowych zapewnia świder ziemny, którego wysoki moment obrotowy gwarantuje dokładność pionu.
Ładowarki S850 i T870 oferują najwyższą w przemyśle wysokość podnoszenia równą 3657 mm, co jest przydatne m.in. podczas ładowania przyczep rolniczych, a także do układania materiałów, takich jak cegły, klocki lub inne materiały układane na paletach.

Ulepszona widoczność
Tak jak w innych modelach nowej generacji, modele ładowarek S850 i T870 cechuje unikalny projekt przedniej części kabiny, dzięki któremu operator jest bliżej osprzętu i ma znakomitą widoczność w każdym kierunku.
Największe na rynku drzwi kabiny, dzięki którym operator ma widoczność na tnącą krawędź łyżki. Niski próg drzwi kabiny oraz ich duża powierzchnia zapewniają ulepszoną widoczność oraz prostsze wchodzenie i wychodzenie z kabiny. Boczne i tylne okna kabiny zostały powiększone tak, aby zapewnić lepszą widoczność na opony i tył. Większe okno dachowe ułatwia operatorowi pracę z podniesionymi ramionami miniładowarki, zapewniając lepszą widoczność, np. podczas ładowania przyczep.

Komfort kabiny
Oprócz zwiększenia rozmiaru drzwi kabiny, Bobcat zwiększył także o 10% rozmiar samej kabiny w ładowarkach nowej generacji. Bazując na założeniu, że komfort w kabinie przekłada się na lepszą efektywność pracy operatora, nowe, ulepszone wnętrze pozwala operatorowi dostosować środowisko do indywidualnych potrzeb.
Kabina oferuje również najlepszą w swojej klasie szczelność, m.in. dzięki jednoczęściowej uszczelce, która jest zamocowana dookoła drzwi w specjalnie wyprofilowanej kieszeni. Minimalizuje to ilość brudu i kurzu, który może przedostać się do kabiny, stwarzając jednocześnie bardziej przyjazne warunki pracy ułatwiające utrzymanie kabiny w czystości. Nowe mocowania silnika poprawiają amortyzację, zmniejszając drgania oraz poziom hałasu. Dzięki tym i innym czynnikom poziom dźwięku ładowarek został zredukowany o ponad 60%.
Standardowy dla obu modeli (S850, T870) system SJC (sterowanie joystickami) pozwala podnosić i opuszczać joystick razem z siedzeniem. Redukuje to ruch ręki operatora i zmniejsza zmęczenie. Uchwyty joysticka można przesuwać do przodu i do tyłu zgodnie z indywidualnymi preferencjami operatora.
Opcjonalny panel Deluxe pozwala na nadzorowanie istotnych funkcji maszyny. System uruchamiania bez stacyjki umożliwia zablokowanie panelu w celu ochrony przed uruchomieniem przez osoby nieupoważnione. Nowy 127 mm, kolorowy wyświetlacz LCD jest bardziej interaktywny i łatwiejszy do odczytania. Wirtualne wskaźniki pozwalają operatorowi szybko przeczytać i zrozumieć parametry maszyny.

Większa wydajność układu hydraulicznego
Modele S850 i T870 oferują znacznie większą wydajność hydrauliczną od modeli, które wyszły wcześniej w 2010 roku, pozwalającą skuteczniej wykonywać pracę. Systemy hydrauliczne zostały zaprojektowane dla wyższych standardowych przepływów i ciśnienia, aby zapewnić więcej mocy podczas pracy z osprzętem.
Więcej informacji o firmie i produktach Bobcat na www.bobcat.eu

Miniładowarka Bobcat S850
Znamionowa nośność operacyjna (ISO 14397-1): 1758 kg
Obciążenie statyczne (ISO 14397-1): 3515 kg
Ciężar roboczy: 4549 kg
Ścieżka podnoszenia: pionowa
Wysokość: 2118 mm
Szerokość z łyżką: 2032 mm
Długość z łyżką: 3751 mm
Wysokość do czopu: 3657 mm
Maksymalna prędkość jazdy: 19.8 km/h
Standardowy przepływ hydrauliczny: 87 l/min
Silnik: Kubota V3800 DI-TE3 Stage IIIA 68.6 kW

Kompaktowa ładowarka gąsienicowa Bobcat T870
Znamionowa nośność operacyjna (ISO 14397-1): 1508 kg
Obciążenie statyczne (ISO 14397-1): 4306 kg
Waga operacyjna: 5751 kg
Ścieżka podnoszenia:pionowa
Wysokość: 2118 mm
Szerokość z łyżką: 2133 mm
Długość z łyżką: 3910 mm
Wysokość do czopu: 3657 mm
Maksymalna prędkość jazdy: 18.3 km/h
Standardowy przepływ hydrauliczny: 90 l/min
Silnik: Kubota V3800 DI-TE3 Stage IIIA 74 kW

Źródło: Martin & Jacob

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.