Wstrzymane dostawy jabłek przemysłowych

Związek Sadowników RP apeluje do wszystkich sadowników o niedostarczanie owoców do punktów skupu. W ocenie ZSRP zakłady przetwórcze od początku tego sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców.

Argumenty od lat są takie same – nadprodukcja i niskie ceny koncentratu na świecie – to zdaniem sadowników kłamstwo i perfidna gra marketingowa. Zagraniczne koncerny żerując na polskich sadownikach i kupując surowiec za bezcen świadomie zaniża cenę koncentratu na światowych rynkach.

Związek Sadowników RP od wielu lat prowadzi działania mające na celu wprowadzenie ceny minimalnej i umów kontraktacyjnych. Niestety bezskutecznie! Dlaczego? Nie jesteśmy zorganizowani! Nie ma wśród nas jedności i bez skrupułów wykorzystują to przetwórcy!

Sadowniku odpowiedz sobie na pytania: Czy cena 0,15 zł za jabłka przemysłowe pokrywa koszty produkcji? Czy ta cena pozwoli Ci zapewnić ciągłość produkcji w przyszłym roku?
Czy będziesz w stanie uregulować zobowiązania wynikające z kredytów i bieżących opłat? Czy będziesz w stanie w tym roku zapewnić godziwy byt swojej rodzinie?

Nie możemy kolejny rok dać się rozegrać przetwórcom! To ostatni moment na reakcję i podjęcie konkretnych działań! Jedyną skuteczną metodą jest zablokowanie im możliwości zarabiania pieniędzy poprzez brak dostaw surowca!

Z dniem 1 września 2016r. zaprzestajemy sprzedaży jabłek przemysłowych aż do odwołania – czytamy w piśmie skierowanym do sadowników przez  Zarząd Główny Związku Sadowników RP

Źródło: Związek Sadowników RP
Fot. P. Grel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności