fbpx
Strona głównaWiadomościWspomagają prowadzenie pasiek pszczelich

Wspomagają prowadzenie pasiek pszczelich

W województwie świętokrzyskim w 2018 roku istnieje możliwość uzyskania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowania na realizację zadań dotyczących zakładania, rozwijania i prowadzenia pasiek pszczelich.

Nabór wniosków trwa do 20 czerwca 2018 roku. Wzór wniosku o dofinansowanie zadania oraz terminy naborów wniosków dostępne są na stronie internetowej Funduszu: WWW.wfos.com.pl

– Na realizację  tych zadań w ramach dziedziny ,,Ochrona różnorodności biologicznej i funkcji ekosystemów ‘’ Fundusz może udzielić pomocy finansowej w formie pożyczki, której oprocentowanie wynosi 2, 5 % . Intensywność dofinansowania zadania może wynosić do 95% kosztów kwalifikowanych . Istnieje możliwość umorzenia częściowego pożyczki – do 25% jej wysokości – informuje Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach.

Kosztem kwalifikowanym w tym zadaniu jest miedzy innymi zakup uli, zakup pszczół, budowa i wyposażenie pracowni pasiecznej, zakup leków na choroby pszczół.

Źródło: WFOŚiGW

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.