Wspólnymi siłami

Hodowcy trzody chlewnej czują się osamotnieni. Wyjątkowo chwiejny ostatnimi czasy rynek raczej ich nie rozpieszcza. Powstająca właśnie Grupa „Wspólnymi siłami” ma dać im głos. Na tyle donośny, by usłyszał cały kraj.

Sytuacja polskiej branży trzody chlewnej jest nadal niestabilna. Nic nie wskazuje na to, by 
w najbliższym czasie miało się to zmienić. Zablokowany eksport wieprzowiny do Rosji, Białorusi i na rynki dalekiego wschodu z każdym dniem powoduje ogromne straty finansowe dla producentów, dystrybutorów i przetwórców. Duże i prężnie działające firmy stale poszukują nowych rynków zbytu, by odrobić poniesione w związku z tym koszty. Rolnicy jednak, mimo wielu starań i obietnic ze strony polskiego rządu, w większości zostali pozostawieni sami sobie. Wielu z nich, o czym informowały krajowe media, zrezygnowało nawet z hodowli świń z powodu jej nierentowności. 
Spółka Agro-Transhandel, handlująca żywymi zwierzętami, wychodzi naprzeciw aktualnym problemom rolników. Wokół przedsiębiorstwa powstaje właśnie Grupa „Wspólnymi siłami”, która skupia zaufanych hodowców trzody chlewnej, zrzeszonych by razem przetrwać ciężkie dla branży czasy.
Innowacyjny pomysł właścicielki Spółki, by rolnicy byli nie tylko kontrahentami, ale i brali czynny udział w życiu jej przedsiębiorstwa już spotyka się z dużym zainteresowaniem. Hodowcy współpracują z firmą nie tylko w zakresie sprzedaży żywca, zasilają również jej pion handlowy, logistyczny i techniczny. Dzięki temu stanowią istotny filar firmy i mają bezpośredni wpływ na jej rozwój, co oczywiście przekłada się na ich korzyści podczas sprzedaży zwierząt. 
W ramach Grupy „Wspólnymi siłami” hodowcy trzody chlewnej mogą przystąpić do programu tuczy kontraktowych. Polega on na wyliczeniu ceny kontraktowej w momencie wstawienia do rolnika warchlaka. Niezależnie od tego, co będzie działo się na rynku przez okres tuczu, rolnik sprzeda tucznika za wcześniej umówioną cenę. Oczywiście cena ta będzie w sobie zawierać wszystkie koszty eksploatacyjne, jak i uwzględniać zysk rolnika. 
Udział w programie gwarantuje hodowcom trzody chlewnej również wartość dodaną. Zyskują oni bezcenną w obecnej sytuacji na polskim rynku trzody chlewnej przejrzystość i stabilność cen skupu. Pozwala to na zaplanowanie rozwoju gospodarstwa i skupieniu się na hodowli. Członkowie Grupy „Wspólnymi siłami” mogą też liczyć na doradztwo z zakresu prawa czy finansów. 
 
AT na podstawie informacji prasowej Grupy „Wspólnymi siłami”