Wspierają strażaków

Anwil  ponownie zaangażował się w program wsparcia zawodowych i ochotniczych straży pożarnych prowadzony przez PKN Orlen we współpracy z korporacyjną Fundacją Orlen – Dar Serca. W tym roku wsparcie finansowe od włocławskiej spółki otrzymają trzy jednostki OSP oraz dwie PSP z Włocławka i okolic.

PKN Orlen wraz ze swoją fundacją korporacyjną już od 16 lat udziela pomocy jednostkom straży pożarnych zgodnie z przyjętą polityką dobroczynności, której jednym z priorytetów jest ochrona zdrowia i życia. W działaniach bierze udział także Anwil, który wspiera strażaków na Kujawach.

W tym roku włocławska spółka przekaże środki Ochotniczym Strażom Pożarnym z Suradówka, Cekcyna i Chocenia, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie oraz Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. Jednostki mogę przeznaczyć otrzymane wsparcie na wszelkie wydatki związane z ich doposażeniem.

Uroczysta gala wręczenia czeków z udziałem Iwony Tandeckiej, prezes Fundacji Orlen – Dar Serca, członków zarządu PKN Orlen oraz spółek z Grupy Orlen odbyła się  1 grudnia roku  w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Dziś, gdy zgromadzonych na tej sali syrena alarmowa nie wzywa do akcji, jest dobry moment, aby – oprócz wsparcia finansowego – przekazać Państwu – strażakom państwowych i ochotniczych straży pożarnych, wyrazy podziękowania za codzienny trud. To Państwo niezależnie od warunków, o każdej porze dnia i nocy ratują ludzkie życie, dobra materialne, a także minimalizują oraz usuwają skutki różnorakich wypadków. Serdecznie Państwu dziękuję za poświęcenie wkładane w niebezpieczną, ale jakże potrzebną strażacką służbę, dzięki której wszyscy możemy czuć się bardziej bezpieczni – mówił Jacek Podgórski,  prezes zarządu Anwilu.

Źródło: Anwil