Wsparcie w starcie

Od 17 listopada br. młodzi z całej Polski mogą skorzystać ze “Wsparcia w starcie”. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego przygotowało program nisko oprocentowanych pożyczek.

Ze wsparcia mogą skorzystać:osoby bezrobotne bez względu na wiek, zarejestrowane w urzędzie pracy, absolwenci wyższych uczelni prywatnych lub państwowych w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu, absolwenci szkół średnich w okresie 4 lat od dnia otrzymania dyplomu, studenci ostatniego roku studiów.

Pożyczka do 20-krotności przeciętnego wynagrodzenia na start biznesu (obecnie 74 800 zł) oraz dodatkowo do 22 tys. zł na utworzenie miejsca pracy. Okres spłaty będzie wynosił nawet 7 lat, z możliwością karencji w spłacie do roku.
Warunkiem otrzymania pożyczki jest m.in. złożenie wniosku wraz z uproszczonym biznes planem przedsięwzięcia, na realizację którego przeznaczona będzie pożyczka.
Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy z kolejnymi instytucjami pożyczkowymi, które zajmą się obsługą wniosków i doradztwem. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy na program 500 mln zł do 2021r.
Informacje o programie dostępne są na www.mpips.gov.pl/wsparciewstarcie

AT za organizatorami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności