fbpx

Wsparcie finansowe dla grup producentów rolnych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie 16 lipca 2007 r. przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla grup producentów rolnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. N

Wnioski należy składać we właściwych Oddziałach Regionalnych ARiMR, ze względu na siedzibę grupy producentów rolnych.
O pomoc finansową będą mogły się ubiegać grupy producentów, które po 1 stycznia br. zostały zarejestrowane przez marszałka województwa.

Pomoc finansowa będzie realizowana w formie rocznych płatności przez okres pierwszych pięciu lat od daty wpisania danej grupy do rejestru prowadzonego przez marszałka. Kwota wsparcia jest naliczana na podstawie rocznej wartości przychodów netto ze sprzedaży produktów lub grup produktów wytworzonych w gospodarstwach członków grupy. Płatności dla grup producentów rolnych są realizowane po zakończeniu pełnego roku działalności grupy.

Wysokość tej pomocy w kolejnych pięciu latach wyniesie odpowiednio:

– 5%, 5%, 4%, 3% i 2% wartości produkcji sprzedanej dla grup, które rocznie sprzedają produkty o wartości nieprzekraczającej milion euro,
– 2,5%, 2,5%, 2%, 1,5% i 1,5% wartości produkcji sprzedanej dla tych grup producentów rolnych, których roczna sprzedaż produktów przekracza milion euro.

Dofinansowanie działalności grupy producentów rolnych nie może przekroczyć:

– w pierwszym i drugim roku – 100 tys. euro,
– w trzecim roku – 80 tys. euro,
– w czwartym roku – 60 tys. euro,
– w piątym roku – 50 tys. euro.

Wsparcie grupie producentów rolnych może być przyznane tylko raz w okresie jej działalności, niezależnie od tego czy źródłem tej pomocy jest budżet krajowy, czy budżet unijny.
W budżecie PROW na lata 2007 – 2013 przewidziano na to działanie 140 mln euro (z czego 105 mln euro pochodzi z budżetu wspólnotowego, a 35 mln euro z budżetu krajowego).


minrol.gov.pl

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner