fbpx
Strona głównaPrawo i finanseWsparcie dla rozwoju mikroprzedsiębiorstw na wsi będzie kontynuowane

Wsparcie dla rozwoju mikroprzedsiębiorstw na wsi będzie kontynuowane

W 2021 roku w ramach programu LEADER w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi kontynuowane będzie wsparcie finansowe na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz inwestycje z zakresu małej infrastruktury, wykorzystania potencjału historycznego i kulturowego oraz wsparcie aktywizujące wspólnoty rolników.

Dodatkowo przewiduje się, że pomoc będzie udzielana dla przedsięwzięć związanych z rozwojem agroturystyki.

Nowym instrumentem realizowanym w ramach interwencji typu współpraca będą przedsięwzięcia z zakresu rozwoju „inteligentnych wiosek” (smart villages).

Jak się dowiedzieliśmy, ich celem jest  wykorzystanie wiedzy lub innowacji w poszukiwaniu rozwiązań m.in. na rzecz poprawy jakości życia, ograniczenia depopulacji, niekorzystnych trendów demograficznych. Ponadto podniesienie jakości usług lokalnych lub bezpieczeństwa, poszanowania środowiska lokalnego, niewystarczającej ilość miejsc pracy czy wykluczenia cyfrowego rolników i obszarów produkcji rolnej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.