fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyWsparcie dla producentów drobiu - projekt rozporządzenia 

Wsparcie dla producentów drobiu – projekt rozporządzenia 

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia nadzwyczajnych środków wspierania rynku w sektorach jaj i mięsa drobiowego w Polsce ukazał się 29 maja w Rządowym Centrum Legislacyjnym. 

Producenci drobiu, których fermy w okresach od dnia 29 grudnia 2019 r. do dnia 13 maja 2020 r. lub od dnia 24 listopada 2020 r. do dnia 28 lipca 2021 r. znajdowały się na obszarze zapowietrzonym lub obszarze zagrożonym grypą ptasią i w których zastosowano stosowne środki zwalczania lub zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa otrzymają zgodnie z projektem rozporządzenia wsparcie finansowe.  

Wysokość wsparcia oparta jest na rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2022/2406 z dnia 8 grudnia 2022 r. w sprawie nadzwyczajnych środków wspierania rynku w sektorach jaj i mięsa drobiowego w Polsce. 

Projekt rozporządzenia zawiera szereg liczb i przeliczników w zależności od rodzaju produkcji (drób, jaja wylęgowe, jaja spożywcze); szczegółowe przepisy zapisane są na 31 stronach i nie sposób ich streścić w sposób czytelny dla wszystkich zainteresowanych, dlatego podajemy link do rozporządzenia: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12372906/katalog/12977826#12977826 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]