fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeWsparcie dla hodowców loch powinno mieć charakter ciągły

Wsparcie dla hodowców loch powinno mieć charakter ciągły

Według rolników z Podlasia wprowadzone niedawno wsparcie dla hodowców loch w związku z zagrożeniem utratą płynności finansowej dotyczącą COVID-19, powinno  mieć charakter ciągły i obejmować również prosięta urodzone po 1 kwietnia 2022 r.

– Jednorazowa dopłata do prosiąt może okazać się niewystarczająca w tym trudnym dla hodowców trzody chlewnej okresie. Jeśli chcemy, aby rolnicy nie likwidowali swoich hodowli, należy zrobić wszystko aby utrzymać lochy, tylko wtedy będzie możliwe wznowienie hodowli i przyspieszenie jej rozwoju kiedy przyjdą dla trzody lepsze czasy – uzasadnia Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

Rada Ministrów na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi  4 stycznia  przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które wprowadziło nowe wsparcie dla producentów loch w związku z zagrożeniem utratą płynności finansowej dotyczącą COVID-19.

Pomoc ta dotyczy rolników, którzy do 15 kwietnia 2022 r. zgłoszą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oznakowanie świń urodzonych w ich gospodarstwie od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. Wsparcie udzielane jest w wysokości 1 tys. zł do każdych 10 sztuk świń urodzonych w gospodarstwie, jednak nie więcej niż 500 tys. zł dla producenta świń.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.