fbpx

Wsparcie dla hodowców loch powinno mieć charakter ciągły

Według rolników z Podlasia wprowadzone niedawno wsparcie dla hodowców loch w związku z zagrożeniem utratą płynności finansowej dotyczącą COVID-19, powinno  mieć charakter ciągły i obejmować również prosięta urodzone po 1 kwietnia 2022 r.

– Jednorazowa dopłata do prosiąt może okazać się niewystarczająca w tym trudnym dla hodowców trzody chlewnej okresie. Jeśli chcemy, aby rolnicy nie likwidowali swoich hodowli, należy zrobić wszystko aby utrzymać lochy, tylko wtedy będzie możliwe wznowienie hodowli i przyspieszenie jej rozwoju kiedy przyjdą dla trzody lepsze czasy – uzasadnia Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

Rada Ministrów na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi  4 stycznia  przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które wprowadziło nowe wsparcie dla producentów loch w związku z zagrożeniem utratą płynności finansowej dotyczącą COVID-19.

Pomoc ta dotyczy rolników, którzy do 15 kwietnia 2022 r. zgłoszą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oznakowanie świń urodzonych w ich gospodarstwie od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. Wsparcie udzielane jest w wysokości 1 tys. zł do każdych 10 sztuk świń urodzonych w gospodarstwie, jednak nie więcej niż 500 tys. zł dla producenta świń.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.