fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówWróci 8-procentowy VAT na nawozy i 23-procentowy na paliwa

Wróci 8-procentowy VAT na nawozy i 23-procentowy na paliwa

W nowym roku, wraz z wygaśnięciem rządowej tarczy antyinflacyjnej, wróci m.in. 8-procentowa stawka podatku VAT na nawozy oraz 23-procentowa na paliwa silnikowe.

Obecnie na nawozy obowiązuje zerowa stawka VAT, a paliwa obciążone są 8-procentową stawką podatku. Jednak na początku listopada Komisja Europejska zakwestionowała tego rodzaju środki pomocowe, powołując się na przepisy, które nie pozwalają na zastosowanie zerowej stawki podatku na nawozy i wykluczają obniżenie stawki podatku VAT w przypadku paliw. VAT zostanie jednak obniżony dla żywności.

Informacje te w niedzielę potwierdził minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

– Będziemy musieli niestety ten VAT przywrócić, nie tylko w tym zakresie (energii elektrycznej), ale w obszarze pozostałych surowców energetycznych, również nawozów. […] Jedynym odstępstwem, które udało się nam uzyskać – tu walczyliśmy do samego końca jest – możliwość utrzymania zerowego VAT-u na żywność – stwierdził wczoraj w Polskim Radiu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.