fbpx

Nieoficjalnie: planowana zmiana na stanowisku ministra rolnictwa. Jest kandydat

Jak donosi portal wPolityce.pl, już przy najbliższej rekonstrukcji rządu planowana jest zmiana na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Według doniesień portalu Grzegorza Pudę miałby zastąpić Henryk Kowalczyk.

Rekonstrukcja rządu po opuszczeniu go przez Porozumienie Jarosława Gowina ma być tylko kwestią czasu. Nic dziwnego, bowiem lukę w rządzie po Porozumieniu wypełnią prawdopodobnie m.in. członkowie Partii Republikańskiej Adama Bielana.

Samasz loteria - baner

Co jednak bardziej istotne, wg. doniesień portalu wPolityce.pl tekę po niezbyt zresztą popularnym ministrze rolnictwa Grzegorzu Pudzie miałby przejąć Henryk Kowalczyk, do tej pory m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (2006-2007), członek Rady Ministrów w latach 2015-2018 i minister środowiska w latach 2018-2019, później zaś przewodniczący Komisji Finansów Publicznych.

Henryk Kowalczyk we wrześniu ubiegłego roku został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości za złamanie dyscypliny klubowej za głosowanie przeciwko tzw. piątce dla zwierząt.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.