Nieoficjalnie: planowana zmiana na stanowisku ministra rolnictwa. Jest kandydat

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, fot. MRiRW

Jak donosi portal wPolityce.pl, już przy najbliższej rekonstrukcji rządu planowana jest zmiana na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Według doniesień portalu Grzegorza Pudę miałby zastąpić Henryk Kowalczyk.

Rekonstrukcja rządu po opuszczeniu go przez Porozumienie Jarosława Gowina ma być tylko kwestią czasu. Nic dziwnego, bowiem lukę w rządzie po Porozumieniu wypełnią prawdopodobnie m.in. członkowie Partii Republikańskiej Adama Bielana.

Co jednak bardziej istotne, wg. doniesień portalu wPolityce.pl tekę po niezbyt zresztą popularnym ministrze rolnictwa Grzegorzu Pudzie miałby przejąć Henryk Kowalczyk, do tej pory m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (2006-2007), członek Rady Ministrów w latach 2015-2018 i minister środowiska w latach 2018-2019, później zaś przewodniczący Komisji Finansów Publicznych.

Henryk Kowalczyk we wrześniu ubiegłego roku został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości za złamanie dyscypliny klubowej za głosowanie przeciwko tzw. piątce dla zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności