fbpx
Strona głównaWiadomościNieoficjalnie: planowana zmiana na stanowisku ministra rolnictwa. Jest kandydat

Nieoficjalnie: planowana zmiana na stanowisku ministra rolnictwa. Jest kandydat

Jak donosi portal wPolityce.pl, już przy najbliższej rekonstrukcji rządu planowana jest zmiana na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Według doniesień portalu Grzegorza Pudę miałby zastąpić Henryk Kowalczyk.

Rekonstrukcja rządu po opuszczeniu go przez Porozumienie Jarosława Gowina ma być tylko kwestią czasu. Nic dziwnego, bowiem lukę w rządzie po Porozumieniu wypełnią prawdopodobnie m.in. członkowie Partii Republikańskiej Adama Bielana.

Co jednak bardziej istotne, wg. doniesień portalu wPolityce.pl tekę po niezbyt zresztą popularnym ministrze rolnictwa Grzegorzu Pudzie miałby przejąć Henryk Kowalczyk, do tej pory m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (2006-2007), członek Rady Ministrów w latach 2015-2018 i minister środowiska w latach 2018-2019, później zaś przewodniczący Komisji Finansów Publicznych.

Henryk Kowalczyk we wrześniu ubiegłego roku został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości za złamanie dyscypliny klubowej za głosowanie przeciwko tzw. piątce dla zwierząt.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.