fbpx
Strona głównaWiadomościWpływ wspólnej polityki rolnej na zasoby naturalne – konsultacje społeczne KE

Wpływ wspólnej polityki rolnej na zasoby naturalne – konsultacje społeczne KE

9 lipca  Komisja Europejska rozpoczęła publiczne konsultacje w sprawie wpływu wspólnej polityki rolnej (WPR) na zasoby naturalne, w tym różnorodność biologiczną, glebę i wodę.

Konsultacje  te mają na celu zebranie informacji od zainteresowanych stron i obywateli na temat skuteczności, wydajności i przydatności obecnych narzędzi WPR związanych z zasobami naturalnymi, a także ich spójności z działaniami UE w innych obszarach oraz wartości dodanej wdrażanych narzędzi na poziomie UE.

Zainteresowane strony, takie jak przedstawiciele sektora rolno-spożywczego i leśnego (w tym rolnicy, dostawcy surowców, przetwórcy i detaliści), a także władze krajowe i regionalne, usługi doradcze, organizacje pozarządowe, a także ogół społeczeństwa mają 15 tygodni na wniesienie swoich uwag.

Konsultacje społeczne obejmują już opublikowane badania dotyczące różnorodności biologicznej i wody, a także trwające badanie wspierające ocenę gleby. Wszystkie zostaną następnie uwzględnione w nadchodzącym sprawozdaniu Komisji (dokumencie roboczym służb Komisji), które oceni wpływ WPR na zasoby naturalne.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.