fbpx
Strona głównaFirmy i produktyWozy paszowe PROFILE 2.DS. Wszechstronność i kompaktowe wymiary

Wozy paszowe PROFILE 2.DS. Wszechstronność i kompaktowe wymiary

W odpowiedzi na oczekiwania hodowców, gama wozów paszowych KUHN powiększa się o nowe modele w linii PROFILE.
Po wprowadzeniu do oferty wozów paszowych PROFILE ze zbiornikami14, 16 i 18 m3, wyposażonych w poprzeczne przenośniki, teraz w ofercie firmy dostępne są nowe modele, wyposażone w system zadawania paszy z wysypem bezpośrednim na stoły paszowe.

 

Te kompaktowe dwuślimakowe wozy paszowe powstały w oparciu o oczekiwania rolników, którzy chcą stosować system żywienia TMR, jednak ich budynki stawiają znaczne ograniczenia maszynom.

Podstawą konstrukcji wozów paszowych PROFILE jest rama nośna zintegrowana ze zbiornikiem, która zapewnia tym maszynom dużą wytrzymałość i niezawodność, jednocześnie zmniejszając ich wymiary obrysowe.

PROFILE 2.seria DS. – maszyny dostosowane do każdego budynku

• Dostępne ze zbiornikami: 12, 13, 14, 15, 16, 18 i 20 m3 dostosowanymi do stad liczących 60 do 150 bydła mlecznego.

• Kompaktowe wymiary: całkowita wysokość maszyny wynosi 2.33 m dla modelu 12 m3 przy szerokości mierzonej po zewnętrznej stronie kół: 1.85 m. Tak niewielkie wymiary można było osiągnąć dzięki umieszczeniu kół bezpośrednio pod zbiornikiem.

• Rozdrabnianie i mieszanie wszystkich produktów w belach okrągłych lub prostopadłościennych (kiszonka, siano, słoma, sianokiszonka itd.). Na potrzeby dawek włóknistych, modele o pojemności 15, 16, 18 i 20 m3 są seryjnie wyposażone w pierścień zapobiegający wysypywaniu paszy.

PROFILE – wysoka jakość TMR i oszczędność paliwa

• Konstrukcja ślimaka z podwójnym skokiem na końcowej ćwiartce zwoju zapewnia dynamiczniejsze mieszanie produktów i szybsze przygotowanie dawki.

• Elektroniczny system ważenia KUHN KDW 340 stanowi wyposażenie seryjne całej serii PROFILE 2.DS. Dzięki programowalnej wadze dawki mogą być przygotowywane dla poszczególnych zwierząt lub dla całej grupy żywieniowej (200 pozycji w pamięci, np. 25 dawek z 8 składników).

• Ograniczone zapotrzebowanie na moc: wąski zbiornik i mniejsza średnica ślimaka pozwoliły ograniczyć zapotrzebowanie mocy dla tych maszyn (ciągniki od 75 KM).

PROFILE – systemy zadawania paszy dostosowane do różnych konstrukcji budynków

• Racja dostarczana jest za pośrednictwem symetrycznych rynien zsypowych z przodu po prawej i / lub lewej stronie maszyny.

• Opcjonalnie może być wyposażony w dodatkowe dwa zsypy z tyłu, do dystrybucji w kanałach zasilających o szerokości 2,70 m.

• W przypadku gospodarstw wyposażonych w szerokie stoły paszowe, modele PROFIL 2.DS mogą być dodatkowo wyposażone w przechylne przenośniki 600, 800 lub 1100 mm.

Źródło: KUHN

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.