fbpx
Strona głównaPozostałeWóz paszowy nowej generacji

Wóz paszowy nowej generacji

W dniu 23 czerwca w Gospodarstwie Rolnym KRP Manieczki (woj. wielkopolskie) na Fermie Bydła Chaławy odbył się pokaz pracy samojezdnego wozu paszowego Faresin model Leader Double 2200. N

Na pokazy zaprosiła firma Raiffesen Agro-Technika Sp. z o. o., z siedzibą w Brzozie k. Bydgoszczy – jeden z dilerów tej marki w Polsce.
To kolejny sprzedany w Polsce samojezdny wóz paszowy włoskiej marki Faresin, pierwszy jednak z dwoma pionowymi ślimakami mieszającymi o pojemności 22m3. Firma, poprzez sieć dilerów sprzedaje na polskim rynku różnego typu wozy paszowe, od prostych ciągnionych do samojezdnych. Marka znana jest w Polsce od 3 lat. Faresin to nie tylko wozy paszowe, ale także ładowarki teleskopowe znane pod marką Faresin Handlers.
Maszyna jest unikalna w swojej klasie. To za sprawą napędu na cztery koła oraz trzech trybów skrętu kół (obydwie osie skrętne, przednia oś skrętna i tzw. psi chód”.). Producent, w odpowiedzi na sygnały klientów, zmienił parametry dostępnego teraz w standardowym wyposażeniu frezu, który nabiera komponenty do kosza mieszającego, z 1,7 m do 2 m. Zmieniono także jego moc z 50 do 100 KM. Frez jest przystosowany do załadunku wszelkiego rodzaju materiału w tym także balotów słomy, paszy treściwej, ziarna. Maszyna wyposażona jest w elektryczny, centralny system smarowania. Sterowanie wszystkich funkcji maszyny odbywa się z pulpitu. Zadbano o przystępność i prostotę w obsłudze. Wszystkie funkcje opisane są za pomocą rysunków. Maszyna jest na napędzie hydrostatycznym. Posiada dwa ślimaki mieszające pionowe. Dzięki regulacji kontrnoży można ustawić długość cięcia słomy od 3 cm do nawet 25 cm.Producent oferuje możliwość wyboru sposobu i umiejscowienia wysypu paszy – wysyp grawitacyjny lub za pomocą taśmy wyładunkowej, jedno- lub dwustronny. Taśma wyładunkowa może być wyciągnięta na 20 cm do przodu, – co poprawia efekt zadawania paszy.
Poza tym, prezentowany Leader Double, to maszyna wyróżniająca się dobrym i starannym wykonaniem. W jej konstrukcji użyto najlepszych materiałów -m.in. stal ST52. Leader posiada 210 konny, 4 cylindrowy silnik Duetz. Producent, w zależności od pojemności maszyny stosuje także silniki Iveco.
Firma wykorzystuje w konstrukcji podzespoły najlepszych światowych marek. Wozy paszowe są sprzedawane poprzez firmy handlowe na terenie całego kraju, głównie Raiffeisen Agro-Technika, Adler Agro, Agro-Eko, Asprim, Techpom, AGROKOM i Progress-Chem. W Polsce pracują już reprezentanci wszystkich oferowanych przez producenta modeli wozów paszowych Faresin, od 9 do 26 m3 pojemności. Jak informują przedstawiciele producenta i dilerzy, maszyna wykazuje prawie zerową awaryjność.
Warto podkreślić, że właściciele gospodarstwa w Manieczkach zdecydowali się na zakup wozu paszowego Faresin po zapoznaniu się z opinią użytkowników tej marki z innych gospodarstw rolnych.


Marcin Simiński

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.