fbpx

Wóz paszowy nowej generacji

W dniu 23 czerwca w Gospodarstwie Rolnym KRP Manieczki (woj. wielkopolskie) na Fermie Bydła Chaławy odbył się pokaz pracy samojezdnego wozu paszowego Faresin model Leader Double 2200. N

Na pokazy zaprosiła firma Raiffesen Agro-Technika Sp. z o. o., z siedzibą w Brzozie k. Bydgoszczy – jeden z dilerów tej marki w Polsce.
To kolejny sprzedany w Polsce samojezdny wóz paszowy włoskiej marki Faresin, pierwszy jednak z dwoma pionowymi ślimakami mieszającymi o pojemności 22m3. Firma, poprzez sieć dilerów sprzedaje na polskim rynku różnego typu wozy paszowe, od prostych ciągnionych do samojezdnych. Marka znana jest w Polsce od 3 lat. Faresin to nie tylko wozy paszowe, ale także ładowarki teleskopowe znane pod marką Faresin Handlers.
Maszyna jest unikalna w swojej klasie. To za sprawą napędu na cztery koła oraz trzech trybów skrętu kół (obydwie osie skrętne, przednia oś skrętna i tzw. psi chód”.). Producent, w odpowiedzi na sygnały klientów, zmienił parametry dostępnego teraz w standardowym wyposażeniu frezu, który nabiera komponenty do kosza mieszającego, z 1,7 m do 2 m. Zmieniono także jego moc z 50 do 100 KM. Frez jest przystosowany do załadunku wszelkiego rodzaju materiału w tym także balotów słomy, paszy treściwej, ziarna. Maszyna wyposażona jest w elektryczny, centralny system smarowania. Sterowanie wszystkich funkcji maszyny odbywa się z pulpitu. Zadbano o przystępność i prostotę w obsłudze. Wszystkie funkcje opisane są za pomocą rysunków. Maszyna jest na napędzie hydrostatycznym. Posiada dwa ślimaki mieszające pionowe. Dzięki regulacji kontrnoży można ustawić długość cięcia słomy od 3 cm do nawet 25 cm.Producent oferuje możliwość wyboru sposobu i umiejscowienia wysypu paszy – wysyp grawitacyjny lub za pomocą taśmy wyładunkowej, jedno- lub dwustronny. Taśma wyładunkowa może być wyciągnięta na 20 cm do przodu, – co poprawia efekt zadawania paszy.
Poza tym, prezentowany Leader Double, to maszyna wyróżniająca się dobrym i starannym wykonaniem. W jej konstrukcji użyto najlepszych materiałów -m.in. stal ST52. Leader posiada 210 konny, 4 cylindrowy silnik Duetz. Producent, w zależności od pojemności maszyny stosuje także silniki Iveco.
Firma wykorzystuje w konstrukcji podzespoły najlepszych światowych marek. Wozy paszowe są sprzedawane poprzez firmy handlowe na terenie całego kraju, głównie Raiffeisen Agro-Technika, Adler Agro, Agro-Eko, Asprim, Techpom, AGROKOM i Progress-Chem. W Polsce pracują już reprezentanci wszystkich oferowanych przez producenta modeli wozów paszowych Faresin, od 9 do 26 m3 pojemności. Jak informują przedstawiciele producenta i dilerzy, maszyna wykazuje prawie zerową awaryjność.
Warto podkreślić, że właściciele gospodarstwa w Manieczkach zdecydowali się na zakup wozu paszowego Faresin po zapoznaniu się z opinią użytkowników tej marki z innych gospodarstw rolnych.


Marcin Simiński

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner