fbpx

Wóz paszowy Kuhn SPW Power PH5: 22 m sześcienne poniżej 3 m wysokości

Dotychczas w ofercie samojezdnych wozów paszowych o dużej pojemności firmy Kuhn znajdowała się seria modeli SPW Intense przeznaczona do intensywnego użytkowania: w przedsiębiorstwach rolnych, spółdzielniach produkcyjnych itp. Wraz z powiększaniem się gospodarstw prowadzących hodowlę bydła mlecznego i mięsnego, rolnicy potrzebują samojezdnych wozów paszowych o dużej pojemności, przeznaczonych do pracy w budynkach o ograniczonej przestrzeni.

Pod koniec 2022 roku firma Kuhn poszerzy swoją ofertę o nowe modele samojezdnych wozów paszowych: Serii SPW Power.

Baner Syngenta

SPW Power: pojemności zbiornika dostosowane do potrzeb dużych gospodarstw

  • Dostępne w pojemnościach 18, 19, 21 i 22 m3 z dwoma pionowymi ślimakami: dostosowane do gospodarstw posiadających od 90 do 165 krów mlecznych żywionych w jednym przejeździe.
  • Silnik PH5 o mocy 167 KM (4-cylindrowy o zmiennej prędkości obrotowej) gwarantuje moc niezbędną do realizacji podstawowych funkcji maszyny dostosowanych do wszystkich rodzajów dawek pokarmowych.

SPW Power, kompaktowe wymiary

  • Samojezdne wozy paszowe SPW Power, zaprojektowane na bazie pionowych wozów paszowych jednoślimakowych SPV, charakteryzują się specyficzną geometrią: zbiornik mieszający jest umieszczony między dwoma osiami.
  • Pojemność 22 m3 przy wysokości 3 m: maszyny te mogą swobodnie poruszać się po wszelkiego rodzaju budynkach.
  • Podawanie paszy za pomocą wysuwanego przenośnika z pod zbiornika pozwala utrzymać szerokość całkowitą w świetle wjazdu do budynku o szerokości 2,55 m. Dla rolników korzystających z bardzo wysokich żłobów, modele SPW POWER mogą być wyposażone w opcjonalne przenośniki uchylne.

SPW POWER, połączenie łatwej obsługi i wydajności

  • Głowica frezująca o mocy 120 KM: umożliwia szybki załadunek wszystkich rodzajów paszy, nawet w przypadku pasz włóknistych: siana i sianokiszonki.
  • Elektroniczna kontrola głowicy frezującej podczas cięcia kiszonki: prędkość automatycznie dostosowuje się do gęstości paszy, co pozwala ograniczyć jej wpływ na kiszonkę z kukurydzy.
  • Koncepcja mieszania z dwoma pionowymi ślimakami do szybkiego rozdrabniania i równomiernego mieszania składników dawki pokarmowej.
  • 4 koła kierowane z tylną osią umieszczoną z tyłu zbiornika: wyjątkowe właściwości jezdne przy promieniu skrętu 7,50 m.
  • Silnik zamontowany z przodu, przenoszący obciążenie (62 proc. masy załadowanej maszyny) na oś napędową: doskonała przyczepność na nierównym terenie.

SPW Power, komfort pracy godny maszyny zaprojektowanej do codziennego użytku

  • Kabina VISIOSPACE z panoramicznym widokiem 360° i dużymi wymiarami zapewnia komfortową pracę.
  • Prześwit podwozia wynoszący 300 mm umożliwia omijanie przeszkód i przejazd przez progi budynków inwentarskich.
  • Homologacja do jazdy po drogach publicznych z prędkością 25 km/h: bezpieczeństwo i zgodność z obowiązującymi normami.
  • Wszystkie modele z naszej oferty są standardowo wyposażone w 5-letnią funkcję łączności Kuhn CONNECT (w zależności od kraju), która zapewnia rolnikom publikację istotnych wskaźników za pośrednictwem tablicy wskaźników umieszczonej na portalu klienta MyKuhn. Dzięki rozdzieleniu funkcji pracy (załadunek, karmienie, przejazdy, itp.) i danych dotyczących zużycia paliwa, informacje prezentowane rolnikowi wskazują na postępy w redukcji kosztów użytkowania. Partnerzy dealerzy firmy Kuhn mają również dostęp do przydatnych informacji dotyczących pracy maszyny, zapewniając niezbędną pomoc diagnostyczną i narzędzia do proaktywnej obsługi technicznej.

Wozy SPW POWER będą dostępne w drugiej połowie 2022 r..

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Webinarium konopie - baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.