fbpx

Wołowina – wzrost produkcji i importu

Komisja Europejska prognozuje, że produkcja wołowiny w 2018 roku w Unii Europejskiej może wynieść 7,9 mln ton, czyli o 0,5% więcej niż w 2017 roku, import może wzrosnąć o 8%, konsumpcja o 0,7% zaś eksport ma spaść o 6%.

Według analityków BGŻ BNP Paribas podczas pierwszych czterech miesięcy 2018 roku  import wołowiny do UE wzrósł aż o 20% r/r. Wzrost ten może wynikać po części z nowego systemu zarządzania kontyngentem, w wyniku którego wykazywany import jest dużo większy w każdym pierwszym miesiącu kolejnego kwartału.

Samasz loteria - baner

– Ceny wołowiny w UE pozostają stabilne. Ceny cieląt na początku lipca spadły o 2,5% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Największą stabilnością charakteryzują się ceny jałówek, które od początku roku są na poziomie zbliżonym do 3,9€ za kg, podobnie do średniej wieloletniej. Ceny krów od drugiego kwartału 2017 r. są dosyć stabilne, oscylując między 2,9€ a 3,05€ za kilogram – informują eksperci sektora Agro z BGŻ BNP Paribas.

Źródło: BGŻ BNP Paribas

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.