Wolf System na “Pikniku mięsnym” w Łęgowie

W ostatnim czasie w Łęgowie koło Pruszcza Gdańskiego odbył się Piknik mięsny”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele firmy Wolf System, specjalizującej się w budowie zbiorników żelbetowych i silosów dla rolnictwa oraz przemysłu.”

Piknik mięsny ma na celu promowanie wśród konsumentów spożycia mięsa wołowego i jego przetworów. Organizatorami pikniku były: Pomorska Izba Rolnicza oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych w Warszawie. Środki finansowe pozyskano z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego przy ARR. Wśród zaproszonych znaleźli się Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oraz Poseł na Sejm z Pomorza Jerzy Borowczak, a także przedstawiciele dostawców rozwiązań dla gospodarstw rolnych – m.in. WOLF SYSTEM.

Przykład “Pikniku mięsnego” w Łęgowie pokazuje, że tego typu imprezy są potrzebne w każdym regionie. Możliwość prezentacji lokalnych obyczajów, zabaw i przede wszystkim smaków kuchni kaszubskiej i kociewskiej to idealna promocja małej ojczyzny. Co więcej, zachęcanie do spożywania większej ilości mięsa wołowego nie tylko propaguje zdrowy styl odżywiania, ale pozwala pokazać, że wołowina jest smaczna i od lat ma swoje stałe miejsce w tradycyjnej kuchni polskiej” – mówi Rajmund Reichel, Dyrektor Działu Zbiorników w firmie Wolf System.

Licznie zgromadzeni goście “Pikniku mięsnego” bawili się w dwóch salach centrum konferencyjnego. W pierwszej odbywały się gry i zabawy z udziałem dzieci, a także występy zespołów folklorystycznych. Wszelkie konkursy nagradzane były drobnymi upominkami. W drugiej zaś miała miejsce degustacja potraw. Do największych atrakcji należała możliwość skosztowania różnorodnych dań na bazie wołowego mięsa, przygotowanych według tradycyjnych i sprawdzonych receptur. Pieczenie, rolady czy też gulasze wykonane przez okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich w ekspresowym tempie znikały z talerzy gości. Zwieńczeniem “Pikniku mięsnego” było wręczenie nagród za najlepszą potrawę z wołowiny, a także najładniejsze stoisko. Zwycięzcy odbierali statuetki z rąk Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza oraz Prezesa Pomorskiej Izby Rolniczej Zenona Bistram.

Patronat na imprezą objął miesięcznik “Polska Wieś” wydawany przez Krajową Radę Izb Rolniczych i rolniczy portal informacyjny Kultura Wsi: www.kulturawsi.pl.

Międzynarodowy koncern Wolf-System to firma o ponad 40-letniej tradycji. Obecność w 17 krajach Europy i ponad 2500 oddanych pracowników przyczyniają się do ciągłego rozwoju firmy w obszarach budownictwa betonowego, stalowego i drewnianego. Budownictwo betonowe – rocznie budujemy ponad 6000 sztuk monolitycznych zbiorników i silosów żelbetowych. Specjalnie skonstruowany system szalunku opracowany przez Wolf System jest tak stabilny, że nie ma potrzeby stosowania w montażu rur dystansowych oraz śrub i kotew do jego skręcania. To zaś praktycznie gwarantuje maksymalną szczelność zbiorników. Wolf System oferuje zbiorniki i silosy różnych typów – otwarte i ze stropem, na materiały płynne i sypkie, na biomasę i biogaz, średnice oferowane od 2,5 m do 50 m i wysokości od 2 m do 50 m.