fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychWojciechowski o zakazie importu: Są trudności, ponieważ strona ukraińska bardzo mocno protestuje...

Wojciechowski o zakazie importu: Są trudności, ponieważ strona ukraińska bardzo mocno protestuje [video]

Dziś na Krajowych Dniach Pola w Sielinku pojawił się m.in. unijny komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski. Polityk odniósł się m.in. do kwestii przedłużenia zakazu importu zbóż z Ukrainy.

Decyzja na temat ewentualnego przedłużenia zakazu ma zapaść już w poniedziałek. Jak szanse na owe przedłużenie ocenia Janusz Wojciechowski?

– Jesteśmy w ostatnich chwilach przed decyzjami dotyczącymi przedłużenia tych ograniczeń importowych. Myślę, że wielkim sukcesem zainicjowanym przez rząd polski i przeprowadzonym przez Komisję Europejską było wprowadzenie tych ograniczeń. Nie było to łatwe, to było możliwe tylko do 5 czerwca, dlatego że warunki prawne były takie – stwierdził komisarz.

Teraz kolejne przedłużenie. Potwierdzam, są trudności związane z tym, że Ukraina bardzo mocno protestuje przeciwko ograniczeniom importowym. Myślę jednak, że wypracujemy rozwiązanie – mówił Wojciechowski.

Anna Arabska/Mateusz Wasak

15 KOMENTARZE

 1. Czyli co Ukraina jako nikt w UE ma więcej do powiedzenia niż ,, potężne państwo członkowskie z kartonu ” . Kpina w mordach duża gadać a nic nie są w stanie zrobić. O Turów potrafili się postawić o sądy też a o rolnictwo to co w dupie mieć lepiej tylko pod publikę dopłaty które będą albo i nie w tym roku a za rok dwa co do urzędu pracy pójdziemy żeby trochę słupki bezrobocia poprawić bo lepiej na socjalacu siedzieć i martwić się tylko kiedy przelew przyjdzie niż martwić się czy urośnie i czy ktoś kupi za jakieś psie pieniądze.

 2. Czyj jest ten rząd trochę niemiecki trochę amerykański,tylko zmieniają się co kadencję Polaku dbaj o Swój kraj. Prawdziwa wolność to przemysł i gospodarka nie marsze fasada wolności. Ukraina toczy wojnę współczuję ale koszty mamy ponosić w całej Europie niech płacą Ci czyja jest wojna Achemryskanie

 3. Ukrainiec jak Ukrainiec dasz palec to będzie chciał całą rękę.Najpierw armatohaubice potem czołgi następnie samoloty a teraz wszystko bo im się należy a Pies ich ganiał.

 4. Jest niedziela ….. (a że jest Niedziela, to już rano o 7.51 i 7.58 !!!!! OBJAWIŁ SIĘ CUD !!! DWÓCH W JEDNEJ OSOBIE!!!!!) i JEDEN KACAPSKI, MOSKALSKI TROLL zaszczekał znad rzeki Moskwy !!! (CUD: pod dwoma “przezwiskami”)
  Oceńcie sami : dwóch “POLAK” i “ROLNIK” , czy jeden MOSKIEWSKI SŁUGUS ??!!!!!!!!!!!!??? A MOŻE “PEDAŁY” wstali rano “OD ROBOTY” i napisali komentarz. Rozstaw czasu (nie nóg!!!!) to siedem minut !!!!!! Przypadek ?????

  • Krzysztof Jośko lecz się człowieku bo to poważny stan i grozi pogorszeniem choroby psychicznej.Zresztą twoje wypociny nikogo nie interesują.

  • Jedz na Ukrainę i walcz ramię w ramię z banderowcami o wolność swojej ojczyzny Ukrainy zamiast wypisywać te głupoty i obrażać ludzi.

 5. Tu nasi rodacy żyją na skraju ubustwa przez to zboze a my mamy słuchać protestów Ukraińców? Niech wezmą się za obronę kraju a nie handlem!!!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]