fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychWojciechowski z przekąsem: Kryzysowa pomoc wyniosła 5 mld zł. Wiem, za mało...

Wojciechowski z przekąsem: Kryzysowa pomoc wyniosła 5 mld zł. Wiem, za mało…

Okrągły stół, dymisja ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka, a to przecież nie koniec emocji. Jeżeli nie wrze jeszcze na ulicach, to wrze w sieci. Tym razem za sprawą unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego.

Tradycyjnie aktywny na Twitterze komisarz Wojciechowski odniósł się tym razem do kwestii szacowania strat polskich rolników spowodowanych napływem ukraińskiego zboża:

– Całkowita wartość produkcji towarowej (tej na sprzedaż) wszystkich zbóż w Polsce w 2021 roku wyniosła 10,7 mld złotych. Kryzysowa pomoc nawozowa i zbożowa, krajowa i unijna wyniosła 5 mld złotych. Prawie połowa całej wartości towarowej produkcji zbóż. Wiem, za mało… i żeby straty, jak niektórzy twierdzą, wyniosły 10 miliardów złotych, to by oznaczało, że żaden rolnik “zbożowy” nie sprzedał nic albo też to co miał na sprzedaż – sprzedał w cenie 0 złotych za tonę. Zachowajmy w tych rachunkach umiar… – twittował podkreślając starania rządu i organów unijnych w pomocy polskim rolnikom.

Na odpowiedzi internautów nie trzeba było długo czekać:

– “okrągłostołowcy” wliczyli również owoce miękkie – wyjaśnia jeden z nich.

– To ja sie pytam ile wyniesie pomoc dla zbozowcow ktorzy nie sieja kukurydzy i pszenicy ? ZERO zlotych i prosze nie dziekowac za podpowiedz, ale moze skonczylby Pan z tymi klamstwami ze niby zbozowcy dostana. Moze dostana, ale niektorzy – pytał kolejny (pisownia oryginalna).

Nie zabrakło jednak głosu wspierającego:

– Panie Januszu wreszcie słowa rozsądku że strony rządzących. Kampania kampanią, ale dlaczego z pieniędzy podatników ma być finansowana nieudana spekulacja rolników – pytał jeden z internautów.

2 KOMENTARZE

  1. Panie Wojciechowski trochę matematyki. Na samych nawozach skubneliscie nas na kilka miliardów. 15mln ha użytków licząc tylko po 100kg nawozów na ha i 1500zl drożej na tonie to jest 2,25 mld drożej. Przed waszymi dopłatami kupiłem RSM32 za 2400 tylko po ogłoszeniu dopłat skok na 3600. Ale kogoś trzeba było skubnąć żeby wysłać nawóz na wschód za pół ceny. A gdzie paliwa itd… Ale wiem UE wszystkiemu winna.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]