Wnioski powodzian – od 30 września

30 września br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie nabór wniosków o udzielenie wsparcia na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez powodzie w ramach działania 126 Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.”

Agencja będzie przyjmowała wnioski od 30 września – do 12 listopada 2010 r. Komunikat prezesa ARiMR został dziś zamieszczony na stronach internetowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi a także na łamach dziennika Rzeczpospolita”.
Przeprowadzenie tego naboru stało się możliwe po uzyskaniu przez Ministra rolnictwa Marka Sawickiego zgody Unii Europejskiej, po tegorocznych powodziach w Polsce na uruchomienie w ramach PROW 2007-13 nowego działania pomocowego i wygospodarowaniu na ten cel specjalnych środków finansowych. Budżet na udzielenie pomocy wynosi 100 milionów euro, czyli ok. 400 milionów złotych.

O tym, komu przysługuje pomoc oraz jakie są kryteria naboru wniosków pisaliśmy w artykule “Wnioski powodzian” http://wrp.pl/Indhold/sider/show_article-7/default.aspx?id=8965

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności