Wnioski od 15 marca

Od 15 marca br. można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2010 r., informuje ARiMR. W tym roku rolnicy, wypełniając jeden formularz wniosku mogą jednocześnie zwrócić się o pomoc finansową z tytułu dopłat obszarowych, wspierania gospodarowania na obszarach górskich oraz innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), płatności na realizację przedsięwzięć rolno-środowiskowych i poprawę dobrostanu zwierząt (PROW 2004-2006) oraz płatności rolnośrodowiskowe (PROW 2007-2013), a także o dopłaty uzupełniające.

Wprowadzenie jednego formularza wniosku dla w sumie 10 różnych rodzajów płatności jest ułatwieniem dla rolników, którzy nie muszą teraz wielokrotnie podawać tych samych danych i występować do Agencji z osobnymi wnioskami o przyznanie różnych dopłat, wyjaśnia Agencja. Do ponad 1,3 mln rolników, którzy ubiegali się o płatności obszarowe w ubiegłym roku, ARiMR wysłała już pocztą tzw. wnioski spersonalizowane”, które są w dużej części wypełnione przez pracowników Agencji, którzy skorzystali z informacji znajdujących się we wnioskach o dopłaty złożonych w ubiegłym roku. Osoby, które nie składały wniosków w ubiegłym roku, bo np. przejęły lub kupiły niedawno gospodarstwo i Agencja nie ma ich danych powinny zwrócić się o formularz wniosku do “swojego” biura powiatowego. Formularz taki jest też dostępny na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami można złożyć osobiście we właściwym biurze powiatowym ARiMR lub przesłać pocztą pomiędzy 15 marca a 17 maja 2010 r. Złożenie wniosku po terminie – nie później jednak niż do 11 czerwca 2010 r. – będzie wiązało się z obniżeniem kwoty płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.

ARiMR przypomina, by przy wypełnianiu wniosków postępować zgodnie z instrukcją, gdyż w tym roku na jednym formularzu można starać się aż o 10 płatności a ponadto pojawiły się nowe dopłaty specjalne oraz nastąpiły zmiany w krajowych uzupełniających płatnościach obszarowych.
Szczegóły na stronie www.arimr.gov.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności