fbpx

Wnioski o dofinansowanie dla grup producentów i organizacji producentów do 31 maja

Z dniem 31 maja 2021 upływa czas na składanie wniosków o dofinansowanie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wsparcie finansowe wynosi do 100 tys. euro rocznie.

Dofinansowanie przyznawane jest w okresie pierwszych 5 lat działalności grupy lub organizacji producentów od daty jej uznania. Przyznawana pomoc liczona jest od wartości przychodów netto i wynosi od 10% (I rok) do 6% przychodu (V rok), w zależności od długości działalności wspólnej rolników.

Samasz loteria - baner

Wnioski o wsparcie mogą składać nowe grupy producentów rolnych, składające się z osób fizycznych i działające jako mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwo uznane od 18 sierpnia 2020 roku oraz organizacje, które zostały uznane na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o organizacji niektórych rynków rolnych, bądź też z dnia 20 kwietnia 2004 roku o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych. Pomoc nie jest skierowana do producentów drobiu, wyrobów z mięsa drobiowego i jego podrobów, a także producentów owoców i warzyw.

Wnioski o pomoc należy składać do dnia 31 maja 2021 roku osobiście lub przez osobę upoważnioną, elektronicznie (skrzynka podawcza ePUAP) lub przesyłką rejestrowaną (Poczta Polska) do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.