Wnioski – jeszcze tylko dzisiaj

Jeszcze tylko dzisiaj spóźnialscy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich w biurach powiatowych ARiMR. 9 czerwca mija, bowiem ostateczny termin składania dokumentów. Rolnicy, którzy nie zdążą do tego dnia złożyć wniosków, pieniędzy nie dostaną.

Wnioski o przyznanie płatności obszarowych na 2009 r. złożone po 15 maja, ale nie później niż 9 czerwca ,obarczone są sankcjami polegającymi na potrąceniu 1% należnych dopłat za każdy roboczy dzień opóźnienia. Nie dotyczy to rolników, w gospodarstwac, których wystąpiły nadzwyczajne okoliczności lub przypadki działania siły wyższej. Pod warunkiem, że na piśmie poinformują o tym kierownika biura powiatowego Agencji w terminie maksymalnie 10 dni od wystąpienia tych okoliczności.

Do 14 maja br. Agencja przyjęła 1 milion 244 tys. wniosków o płatności bezpośrednie, co stanowiło 88% spodziewanej liczby. Ostateczne dane ARiMR poda po 9 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności