fbpx
Strona głównaPozostałeWizyta ambasadora Federacji Rosyjskiej

Wizyta ambasadora Federacji Rosyjskiej

Wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper przyjął ambasadora Federacji Rosyjskiej Władimira Grinina. W spotkaniu uczestniczył radca handlowy ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce Nikołaj Zachmatow.

Rozmowy koncentrowały się wokół bieżącej sytuacji we wzajemnych kontaktach handlowych. W szczególności omówiono problemy dotyczące warunków kontroli celnej i weterynaryjnej produktów pochodzenia zwierzęcego oraz kontroli fitosanitarnej produktów pochodzenia roślinnego będących przedmiotem eksportu z Polski do Rosji.
Ambasador W. Grinin podkreślił, że niezależnie od złożonej atmosfery towarzyszącej rosyjsko-polskim relacjom gospodarczym, problemy techniczne związane z polskim eksportem do Rosji powinny być jak najszybciej rozwiązane.
Wicepremier Andrzej Lepper zaznaczył, że zależy mu na możliwie najlepszych, dobrosąsiedzkich stosunkach gospodarczych z Federacją Rosyjską. Wyraził pogląd, że po pilnym przeglądzie problemów technicznych korzystne byłoby rozstrzygnięcie pozostałych, ewentualnych kwestii spornych, na szczeblu ministrów rolnictwa. Wspólne prace postanowiono kontynuować.

Źródło:
biuro prasowe
MRiRW

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.