fbpx

Wizyta ambasadora Federacji Rosyjskiej

Wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper przyjął ambasadora Federacji Rosyjskiej Władimira Grinina. W spotkaniu uczestniczył radca handlowy ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce Nikołaj Zachmatow.

Rozmowy koncentrowały się wokół bieżącej sytuacji we wzajemnych kontaktach handlowych. W szczególności omówiono problemy dotyczące warunków kontroli celnej i weterynaryjnej produktów pochodzenia zwierzęcego oraz kontroli fitosanitarnej produktów pochodzenia roślinnego będących przedmiotem eksportu z Polski do Rosji.
Ambasador W. Grinin podkreślił, że niezależnie od złożonej atmosfery towarzyszącej rosyjsko-polskim relacjom gospodarczym, problemy techniczne związane z polskim eksportem do Rosji powinny być jak najszybciej rozwiązane.
Wicepremier Andrzej Lepper zaznaczył, że zależy mu na możliwie najlepszych, dobrosąsiedzkich stosunkach gospodarczych z Federacją Rosyjską. Wyraził pogląd, że po pilnym przeglądzie problemów technicznych korzystne byłoby rozstrzygnięcie pozostałych, ewentualnych kwestii spornych, na szczeblu ministrów rolnictwa. Wspólne prace postanowiono kontynuować.

Źródło:
biuro prasowe
MRiRW

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner