Wiosna “cięta na miarę” w domu i ogrodzie

Po długich i mroźnych zimowych miesiącach, wszyscy oczekują nadejścia wiosny. Kiedy wreszcie mrozy stają się lżejsze, przyroda obradza tym co najlepsze: kolorowymi kwiatami i zieloną trawą, zaś właścicielom ogrodów podsuwa świeże, dekoracyjne pomysły. Jednak zanim nadejdzie moment relaksu w ogrodzie, jest do wykonania kilka prac ogrodniczych…

Podczas majsterkowania i prac pielęgnacyjnych przydatna jest para prężnie pracujących nożyczek. Gardena poleca nożyczki Gardena SchnippSchnapp i SchnippSchnapp XL.

Istnieje mnóstwo sposobów, aby nadać swojemu domowi kolorowego stylu np. aranżacje kwiatowe z tulipanów i żonkili, zaprojektowanie wiosennego wystroju ogrodu, czy pielęgnacja roślin doniczkowych na parapecie lub balkonie. Uniwersalne, 18-centymetrowe, wytrzymałe nożyczki Gardena SchnippSchnapp przydadzą się do przycinania nie tylko kwiatów, ale również sznurów czy cienkich drutów. Tak w kuchni, jak i ogrodzie.

Pomocne przy cięciu papieru, tapet, skór czy tekstyliów mogą być wyjątkowo długie nożyczki Gardena SchnippSchnapp XL z ostrzami o długości 21 centymetrów. Ergonomicznie zaprojektowane rączki są wygodne w użytkowaniu – niezależnie czy jest się prawo czy lewo ręcznym.

Podczas wiosennych porządków w ogrodzie niezbędne jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu. Warto wypróbować praktyczne urządzenia marki Gardena combisystem. W szerokiej ofercie produktowej można znaleźć ergonomiczne narzędzia systemowe, które do każdego zastosowania w ogrodzie posiadają odpowiednią kombinację trzonka i narzędzia. W ten sposób umożliwiają każdemu ogrodnikowi efektywną i komfortową pracę. Można wykorzystać je np. do spulchniania gleby, zgrabiania liści, sadzenia roślin, cięcia krzewów itp. W skład systemu wchodzą m.in.: mała motyczka, grabki, pazurki, kultywator gwiazdkowy, łopatka do kwiatów, trzonek przedłużający i trzonek teleskopowy.

Więcej informacji na stronie: www.gardena.pl

Źródło: ComPress