fbpx
Strona głównaPozostałeWina z polskich winogron

Wina z polskich winogron

Polska zostaje zaliczona do grupy państw członkowskich, w których prawo Unii Europejskiej zezwala na sprzedaż wina wyprodukowanego z winogron z winnic krajowych. N

Rada Ministrów Unii Europejskiej przyjęła 20 grudnia 2005r. projekt zmiany rozporządzenia Rady nr 1493/99, na podstawie, którego Polska zostaje zaliczona do grupy państw członkowskich, w których prawo Unii Europejskiej zezwala na sprzedaż wina wyprodukowanego z winogron z winnic krajowych.

Wejście w życie przyjętej w dniu 20 grudnia ub. r. zmiany rozporządzenia Rady nr 1493/99 umożliwi, już w roku winiarskim 2006/2007, produkowanie w Polsce wina zgodnie z przepisami o wspólnej organizacji rynku wina, co jest podstawowym warunkiem dopuszczenia wina do obrotu na terytorium UE.

Uzyskanie przez Polskę zmiany przepisów prawa UE przyczyni się do stymulowania rozwoju produkcji i sprzedaży i może zapewnić dodatkowe źródła dochodów w rolnictwie, w tych regionach Polski gdzie warunki glebowo-klimatyczne umożliwiają zakładanie upraw winorośli. Według resortu rolnictwa w Polsce jest około 2 tys. plantacji winorośli zajmujących powierzchnię 150 ha.

Plantacje znajdują się głównie w województwach: zielonogórskim, lubelskim, dolnośląskim i podkarpackim.


MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.