fbpx

Wina z polskich winogron

Polska zostaje zaliczona do grupy państw członkowskich, w których prawo Unii Europejskiej zezwala na sprzedaż wina wyprodukowanego z winogron z winnic krajowych. N

Rada Ministrów Unii Europejskiej przyjęła 20 grudnia 2005r. projekt zmiany rozporządzenia Rady nr 1493/99, na podstawie, którego Polska zostaje zaliczona do grupy państw członkowskich, w których prawo Unii Europejskiej zezwala na sprzedaż wina wyprodukowanego z winogron z winnic krajowych.

Wejście w życie przyjętej w dniu 20 grudnia ub. r. zmiany rozporządzenia Rady nr 1493/99 umożliwi, już w roku winiarskim 2006/2007, produkowanie w Polsce wina zgodnie z przepisami o wspólnej organizacji rynku wina, co jest podstawowym warunkiem dopuszczenia wina do obrotu na terytorium UE.

Uzyskanie przez Polskę zmiany przepisów prawa UE przyczyni się do stymulowania rozwoju produkcji i sprzedaży i może zapewnić dodatkowe źródła dochodów w rolnictwie, w tych regionach Polski gdzie warunki glebowo-klimatyczne umożliwiają zakładanie upraw winorośli. Według resortu rolnictwa w Polsce jest około 2 tys. plantacji winorośli zajmujących powierzchnię 150 ha.

Plantacje znajdują się głównie w województwach: zielonogórskim, lubelskim, dolnośląskim i podkarpackim.


MS

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner