Wigilijne spotkanie w MRiRW

Betlejemskie Światło Pokoju odbywając swoją wędrówkę po kraju dotarło do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Światełko z rąk harcerek i harcerzy odebrał, podczas zorganizowanego wczoraj w resorcie spotkania wigilijnego, minister Marek Sawicki. Tegorocznej akcji Związku Harcerstwa Polskiego towarzyszy hasło Wszyscy rodzimy się do służby”, które związane jest z przejściem ZHP do kolejnego roku programowego – Roku Służby, oraz do obchodów 100-lecia powstania harcerstwa w Polsce.”

Odwołując się do hasła minister Marek Sawicki powiedział, że odzwierciadla ono także misję działalności ministerstwa. Zaczerpnięte z języka łacińskiego ministerium” – znaczy służyć. “Wszyscy służymy i pomagamy innym. Nasza praca w ministerstwie ma takie właśnie zadanie. O jej wypełnianiu przypominają nam nadchodzące Święta Bożego Narodzenia – czas podsumowań i refleksji nad tym czego dokonaliśmy w kończącym się roku” – powiedział minister.
W wigilijnym spotkaniu uczestniczył Krajowy Duszpasterz Rolników Biskup Jan Styrna. Obecni byli również pracownicy ministerstwa, przedstawiciele instytucji współpracujących z resortem, samorządu rolniczego, a także parlamentu.
Minister M. Sawicki, podsumowując działalność resortu zaznaczył, że kończący się rok był trudy. “To drugi rok kryzysu w rolnictwie, kiedy dochody rolników w dalszym ciągu spadały. Natomiast sytuacja w przemyśle rolno-spożywczym zaczęła się już poprawiać. Zauważamy początki stabilizacji na niektórych rynkach rolnych, mamy także dobre wyniki w handlu żywnością” – podkreślił.
Składając świąteczne życzenia minister M. Sawicki podziękował współpracownikom za dobrą pracę i zaangażowanie w wykonywane zadania. Wszystkim życzył spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia dających wytchnienie od codziennych zajęć i problemów.
Podczas wigilijnego spotkania polskie kolędy śpiewał Zespół Polskiej Opery Kameralnej oraz kaszubski zespół ludowy z Kartuz “Zośki”. Kaszubskie Koło Gospodyń Wiejskich z Górek zaprezentowało również tradycyjny, regionalny stół wigilijny.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności